До уваги жителів громади!

На восьмому засіданні сесії Ананьївської міської ради VIII скликання було ухвалено рішення «Про відрахування господарськими організаціями до міського бюджету частини прибутку (доходу) за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2022році».

Так, згідно статті 143 Конституції України, пункту 1 статті 64 Бюджетного Кодексу України, яким визначено, що господарські організації, які належать до комунальної власності або в статутних фондах яких є частка комунальної власності, сплачують до загального фонду бюджету міської територіальної громади частину прибутку (доходу) у вигляді податку, та на підставі статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рішення виконавчого комітету Ананьївської міської ради від 27 травня 2021 року №148 “Про схвалення проєкту рішення міської ради “Про відрахування господарськими організаціями до міського бюджету частини прибутку (доходу) за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2022 році», висновки і рекомендації постійної комісії міської ради з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва, Ананьївська міська рада вирішила встановити господарським організаціям, які належать до комунальної власності або в статутних фондах яких є частка комунальної власності, сплату до міського бюджету у 2022 році частини прибутку (доходу) у розмірі 7 (сім) відсотків чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку.

Тут можна детально ознайомитися з цим рішенням:

Ухвалено і рішення «Про транспортний податок  на 2022 рік». Так, керуючись статтею 143 Конституції України, статтями 10,267  Податкового Кодексу України, статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рішення виконавчого комітету Ананьївської міської ради від 27 травня 2021 року №149 “Про схвалення проєкту рішення міської ради “Про транспортний податок  на 2022 рік», висновки і рекомендації постійної комісії міської ради з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва, Ананьївська міська рада вирішила:

1. Встановити транспортний податок на легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше 5-ти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
2. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий  автомобіль.
3. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи,  в тому  числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового Кодексу України є об’єктами оподаткування.

Детальніше з цим рішенням можна ознайомитися тут:

Також звертаємо увагу ще на одне рішення – «Про встановлення місцевих податків та зборів на території Ананьївської міської територіальної громади». Керуючись статтями 26,59,69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статтями266,284,291-300Податкового Кодексу України, розділами ХІІ, ХIV Податкового Кодексу України, враховуючи рішення виконавчого комітету Ананьївської міської ради від 27 травня 2021 року №150 “Про схвалення проєкту рішення міської ради “Про встановлення місцевих податків та зборів на території Ананьївської міської територіальної громади» та висновки і рекомендації постійної комісії міської ради з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва, Ананьївська міська рада вирішила:
1. Установити на території Ананьївської міської територіальної громади місцеві податки:1.1. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (додається);1.2. Плату за землю (додається);1.3. Пільги для фізичних та юридичних осіб зі сплати земельного податку (додається);1.4. Єдиний податок (додається);

Детальніше з цим рішенням можна ознайомитися тут:


Контроль за виконанням згаданих рішень покладається на постійну комісію міської ради з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва. Рішення вступають в силу з 1 січня 2022 року.