Візит до Ананьївської громади депутата Верховної Ради України Степана Чернявського

Новим форматом відносин можна назвати сьогоднішній візит до Ананьївської громади депутата Верховної Ради України Степана Чернявського. Перша розмова — грунтовна і насичена — відбулася в кабінеті міського голови Юрія Тищенка і у ній взяли участь голова Подільської районної державної адміністрації Михайло Лазаренко, депутат Ананьївської міської ради Олег Костін та помічниця народного депутата С.Чернявського Оксана Орел.
 
Звісно, що першою темою розмови стали погодні випробування та прогнози на врожай. Михайло Лазаренко пригадав 1997 рік, коли рясні зливи призвели до схожої ситуації в аграрному секторі та сказав: “Наразі поки чекаємо, катастрофи ще не сталося. Головне — витримка. Вистоять найсильніші аграрії. Слабких погода покладе на коліна…”
 
Потім сторони перейшли до глобальних місцевих проблем та пошуків їх вирішення. Зокрема, народного депутата Степана Чернявського цікавив стан ремонту інфекційного відділення центральної міської лікарні.
 
Голова громади Юрій Тищенко розказав, що понад 3 млн. гривень вже витрачено на ремонтні роботи, а що саме зроблено — можна буде оглянути трішки згодом та безпосередньо на місці дати оцінку.
 
Зі свого боку Степан Чернявський повідомив, що цими днями, завдяки його сприянню , з державного бюджету буде виділено 1,5 млн. гривень на продовження ремонту.
 
У свою чергу Юрій Тищенко повідомив про те, як нещодавно, завдяки його вчасному втручанню, вдалося перешкодити вивезенню будівельних матеріалів з об’єкта в селі Гандрабури. Голова громади налаштований категорично — жодної копійки не перераховувати далі підрядникам, доки роботи не наблизяться до завершення. Присутні підтримали його в цій позиції.
Ще однією темою розмови стала реконструкція парку ім.Пушкіна. Голова громади розповів про плани та зазначив, що є потреба в допомозі з боку держави.
 
Народний депутат висловив схвалення таким ініціативам та готовий підтримати.
 
Не оминули учасники зустрічі й ситуації зі щепленням. Голова Подільської райдержадміністрації Михайло Лазаренко зазначив, що через посилену дезінформаційну кампанію початок вакцинації населення проходить надзвичайно мляво. Цими вихідними, за словами Михайла Дмитровича першу дозу щеплення отримало 1397 людей. Але він дав гарантії, що вже наступними вихідними ця цифра буде вдвічі більшою, адже люди впевняться у безпечності препарату і добровільно будуть вакцинуватися.
Зі свого боку міський голова Юрій Тищенко готовий підтримати власним прикладом та пройти щеплення, адже люди повинні зрозуміти, що це безпечно і життєво важливо.
 
Степан Чернявський рекомендував провести широку роз’яснювальну роботу на місцях та зі свого боку пообіцяв особисто поспілкуватися з міністром охорони здоров’я України Віктором Ляшко і посприяти із забезпеченням громади достатньою кількістю вакцини.
 
Ділі розмова перемістилася вже на об’єкти, про які згадувалося. Передусім, гості відвідали інфекційне відділення, де певні роз’яснення було почуто від головного лікаря Анатолія Койчева та директора підрядної організації, яка виконує усі будівельні роботи Андрія Берновеги.
 
Оглянувши обєкт, Степан Чернявський рекомендував скористатися можливістю та у рамках цього ремонту виконати реконструкцію й другої половини будівлі. Попередньо там не планувалися такі зміни, але почувши про такий варіант, голова громади Юрій Тищенко з радістю пристав на нього. Підтримали його і Анатолій Койчев та Андрій Берновега, адже це дасть змогу на одночасне перебування у відділенні не 16, як планувалося, а 32 пацієнтів. Також йшла розмова й про облаштування відділення кріоциліндрами, що в умовах пандемії є неабияк важливим та актуальним.
 
Далі розмова перемістилася до парку Пушкіна. Юрій Тищенко розповів народному депутату про плани стосовно реконструкції цієї зони відпочинку та знайшов цілковите розуміння та підтримку. Степан Васильович дав кілька цінних рекомендацій та пообіцяв представляти інтереси громади на вищому рівні.
 
Оглянули гості й Молодіжний парк, та погодилися, що він замалий для потреб городян і є необхідність в додатковій зоні відпочинку.
Чимало емоцій викликали й відвідини Центрального будинку культури. Тут було чим захопитися, але й без допомоги народного депутата не обійтися. Зокрема, показавши гостеві відремонтовані приміщення та побачивши його подив, директор закладу культури Алла Колойденко запросила Степана Чернявського на другий поверх, де свого часу чекає на ремонт мала концертна зала. Навіть попри занедбаний та напівзруйнований стан, це приміщення не втратило своєї величі та урочистості і могло б у подальшому стати місцем для проведення камерних заходів.
 
Було важливим почути від Степана Чернявського схвалення та підтримку на такі плани, адже це означає, що він зі свого боку робитиме усе можливе, щоб об’єкти, які він сьогодні відвідав, отримали підтримку від держави.
 
Зустріч стала корисною для усіх сторон. Народний депутат Степан Чернявський висловив задоволення діями міського голови Юрія Тищенка, адже вбачає в ньому енергійного керівника, який в короткий строк вже довів бажання практичних змін в громаді. Також народний депутат висловив готовність підтримати кілька проєктів та запропонував кілька власних ініціатив, про які буде додатково повідомлено трішки згодом. Свої враження від зустрічі він чітко виклав у кількох позиціях: “Передусім людський фактор. Є такі громади серед тих 26, що знаходяться в моєму виборчом окрузі, що й кошти туди вкладаються, а результату не видно, бо немає господаря. І найголовніша проблема, яку бачу в більшості — відсутність професійних голів. Радий, що в Ананьївській громаді є господар, який прагне змін.
 
Другий фактор — законодавчий, над цим ми працюємо.
 
Ну і третім важливим фактором є важливість допомоги з боку голови районної державної адміністрації. Хочу відзначити, що і ця співпраця у вашому випадку налагоджується.”
 
Голова Подільської райдержадміністрації Михайло Лазаренко підтримав народного депутата та висловив готовність до взаємодії, адже відчуває зворотній зв’язок з боку Ананьївської громади та її очільника, бачить кокретні дії.
Зустріч пройшла в атмосфері порозуміння, учасники розмови домовилися про подальшу спільну роботу, результати якої незабаром усі бачитимуть.