Станом на сьогодні перспектив повернення до дистанційної освіти у вересні 2021 року немає.

Про це заявив міністр освіти Сергій Шкарлет, в інтерв’ю порталу Слово і діло.
Водночас він не виключив можливості повернення до дистанційної форми освіти восени через похолодання та розповсюдження нового штаму коронавірусної хвороби.
«У міжсезоння завжди зростає кількість захворювань. Не тільки на ковід, а й на звичайні гострі респіраторні хвороби. Це – перша особливість. І друга особливість, яка може вплинути на повернення до дистанційної освіти, – це розповсюдження штаму Дельта, всіх інших нових штамів коронавірусу, які взагалі виникають у світі. Тому імовірність завжди є, у будь-якому випадку. Все залежить від нас, від нас з вами», – зауважив міністр.
Він також нагадав про ініційовану Міністерством охорони здоров’я норму, через яку за наявності 80% вакцинованого педагогічного колективу, школи будуть здійснювати звичне навчання у жовтій, помаранчевій та навіть червоній зонах.
За його словами, в Україні вже є регіони, в яких вакциновано 90% педагогічних працівників.
«Я днями, наприклад, був у Житомирі, то Житомирська міська рада і колеги, які відповідають за освіту, дуже позитивно сприйняли те, що є норма про 80%, яка дозволяє навіть у червоній зоні виходити на очний процес навчання. Це стимулює батьків, і вже батьки можуть стимулювати педколективи, для того, щоб вакцинуватися і виводити дітей на повноформатне навчання. В освіті контактів дуже багато. Діти менше хворіють, але вони є потенційними переносниками цього вірусу», – сказав Сергій Шкарлет.