Патронатна сім’я – новітня форма сімейного виховання в Україні

Такий девіз семінару, який відбувся 26 січня  в Ананьївській районній філії Одеського обласного центру зайнятості.  Семінар було підготовлено та проведено за участю спеціалістів КУ «Центр надання соціальних послуг Ананьївської міської ради» та Служби у справах дітей.

Людям, які шукають роботу, роз’яснили, що таке патронат, для кого ця послуга, яке фінансування послуги з патронату, яка тривалість послуги та які вимоги до кандидатів в патронатні вихователі.

Також слухачам наголосили, що метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками або законними представниками, надання їй та її сім`ї послуг, спрямованих на повернення у родину відповідно до інтересів дитини.

Тож дитина потрапляє не до інтернатного закладу, а в родину, де її легше реабілітувати. Поки вона виховується в нормальних умовах, соціальні працівники працюють з її рідною сім`єю, спільно шукають можливі шляхи виходу з проблемної ситуації, після подолання якої дитина повертається у родину.

Професія патронатного вихователя – для вас, якщо ви:
…є громадянином України, маєте позитивний досвід виховання дітей(власних, або влаштованих дітей/практична педагогічна робота)
готові прийти на допомогу «чужій» дитині  та підтримати її сім’ю, яка    перебуває в складних життєвих обставинах,
маєте задовільний стан здоров’я, який дозволяє дбати про тимчасово влаштованих дітей
не були засудженими, або позбавленими  батьківських прав 
маєте житло (власне, або в користуванні), де можна тимчасово розмістити патронатну дитину разом з добровільним помічником – дорослим членом своєї сім’ї 
готові пройти навчання за тренінговою программою
підтримуєте сімейні цінності та готові працювати в команді професіоналів заради змін, щоб жодна дитина не зазнала страждань та виховувалася в безпечній, люблячій сім’ї.

Вимоги щодо загальної житлової площі помешкання, у якому надається послуга патронату над дитиною відсутні. На етапі пошуку та первинного відбору основною вимогою є можливість виділити принаймні одну окрему кімнату для проживання дітей, яким надається послуга патронату. Важливо, що ця кімната не може водночас бути помешканням жодного іншого члена сім’ї.

Робота патронатного вихователя є основною офіційною роботою.

Оплата послуги патронату складається з соціальноїдопомогина утримання влаштованої під патронат дитини обсягом у 2,5 прожиткові мінімуми для дитини відповідного віку на місяць та грошовогозабезпечення за надану патронатним вихователем послугу – 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи.. 

Бажаючим спробувати себе в патронаті варто звернутися до Центру надання соціальних послуг, Служби у справах дітей або соціального працівника для отримання додаткової інформації.

За додатковою інформацією звертайтеся:

КУ «Центр надання соціальних послуг Ананьївської міської ради», вул.Героїв України, 7, м.Ананьїв   

Тел..(04863)2-28-09