Запобігання та протидія насильству

Захист дітей від жорстокості, попередження злочинів проти них є надзвичайно важливим, соціально значущим і актуальним завданням, вирішення якого носить постійний характер.

25 січня фахівцями із соціальної роботи центру надання соціальних послуг здійснено виїзд до села Гандрабури та проведено  груповий захід серед учнівської молоді «Соціальні та культурні чинники, які становлять підґрунтя домашнього насильства». Разом з дітьми визначено види насильства, причини жорстокого поводження, булінгу, поінформовано про телефони довіри та установи, на які покладено функції із здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству  та закріплено алгоритм дій у випадках домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

З метою забезпечення надання якісних соціальних послуг незахищеним категоріям населення, а саме – сім’ям, в яких перебувають діти віком до 3-х років, фахівцями із соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг Ананьївської міської ради»  спільно зі старостою Оксаною Колесниченко здійснено планові обстеження сімей. Проведено профілактично-роз’яснювальну роботу щодо забезпечення належного виховання та догляду за дітьми, створення умов для комфортного проживання та розвитку дітей, дотримання відповідних санітарно-гігієнічних норм проживання, раціонального використання коштів. Також зверталась увага на дотримання техніки безпеки в помешканнях, веденню здорового способу життя, недопущення вчинення насильства та порушення прав дітей, дотримання карантинних обмежень під час Covid-19.

Тетяна Тимченко,

фахівець із соціальної роботи КУ «ЦНСП Ананьївської міської ради»