Офіційне святкування 268-ї річниці Дня народження міста Ананьїва розпочалося з автопробігу “Святкові кілометри”

Акція, яка вперше була проведена під егідою міського голови.
вже об 11.30 перед центральною будівлею міської ради стали з’являтися святково прикрашені автівки. Водії творчо підійшли до оформлення та використали різноманітні кульки, створили написи та транспаранти, застосували літери. Але основними кольорами були кольори національного стягу та прапори міста. Така вигадливість автомобілістів обумовлена основною умовою пробігу — прикрасити транспортний засіб креативно, щоб серед учасників журі могло обрати трьох найоригінальніших водіїв та водійок.
Проте обмежень до участі ніхто не мав і були раді усім, хто вирішив своєю участю підтримати акцію та усім охочим надавали прапори.

Перед стартом до присутніх звернувся з напутнім словом заступник міського голови Віталій Пянтковський, який привітав усіх з подвійним святом — храмовим, Олександра Невського та Днем міста — і побажав щасливої дороги та гарного святкування.
Далі один з організаторів та спонсорів акції, депутат міської ради Микола Котлик визначив порядок руху та відстань між учасниками, дав останні рекомендації.
Яскрава та голосна колона під супровід українських пісень, під голосні серени 3 спеціального центру швидкого реагування та поліцейських вирушила вулицею Незалежності, виїхавши за межі міста, звернула далі на вулицю Гагаріна та спустившись до вулиці Пушкіна, звернула на Героїв України, аби втрапити на площу Перемоги.
Дійсно, то було неймовірно красиве видовище — бачити таку єдність ананьївців, їх радісні обличчя, відчувати їх енергію та бажання підтримати рідне місто, створити свято для інших. І, безперечно, що усім учасникам акції це вдалося! Емоції та радість вщент заповнили площу, лункі автомобільні сигнали сповіщали у найвіддаленіші куточки міста — Ананьїв святкує свій день народження.