Атомний урок людству

Сьогодні, в сумні роковини Чорнобильської трагедії, громадськість Ананьївщини зібралася біля пам”ятника ліквідаторам аварії, аби вшанувати їх подвиг.

До присутніх звернулася секретар міської ради Оксана Глущенко, яка, зокрема, сказала: “26 квітня 1986 року – трагічна дата, яка назавжди увійшла в історію цивілізації, як одна з найбільших техногенних катастроф.

Сувора і трагічна реальність, яка настала після вибуху на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС, призвела до іншого сприйняття світу, тому що такої техногенно-екологічної катастрофи людство ще не знало.Наша пам’ять і пам’ять багатьох наступних поколінь знову і знову буде повертатися до трагічних квітневих днів 1986 року.

Так ведеться у цілому світі: в годину великого лиха, у час смертельної небезпеки у перші ряди боротьби стають найвідважніші. Тисячі ліквідаторів ціною власного здоров’я і навіть життя закрили собою світ від жахливих променів радіації.

Ми безмежно вдячні, вам – ліквідаторам аварії, за врятовані життя, ми ніколи не забудемо тих кого з нами не має поряд, тих хто не вагаючись взяв участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.”

Оксана Василівна запропонувала присутнім вшанувати пам’ять усіх ліквідаторів, які передчасно пішли з життя хвилиною мовчання.

Завершуючи свій виступ, Оксана Глущенко висловила щиру вдячність присутнім на заході ліквідаторам аварії на ЧАЕС та наголосила на наступному: “Нехай ніколи не повториться жах тієї масштабної техногенної катастрофи, нехай залишиться тільки пам’ять про ті моторошні події, яка навчить нас цінувати нашу Землю, природу, мир, спокій та людське життя.”

Про нові загрози сьогодення нагадав присутнім заступник міського голови Валерій Крижан. Він з гіркотою зазначив, що нещодавнє перебування російських підрозділів в зоні ЧАЕС свідчить про те, що людство не винесло ніяких уроків з аварії. А систематичні обстріли, в тому числі і поряд з атомними станціями загрожують повторенням Чорнобильської трагедії, але вже в більших масштабах.

Валерій Іванович висловив надію, що людство схаменеться, а агресор припинить свої ворожі дії, які є загрозою для усіх.

До підніжжя пам”ятника було покладено квіти.