З 16 липня штрафуватимуть за використання в рекламі та на вивісках російської мови. Є час на зміну назв!

Відповідно до вимог статті 28 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» передбачено, що інформація для загального ознайомлення (оголошення, зокрема ті, які містять публічну пропозицію укласти договір, покажчики, вказівники, вивіски, повідомлення, написи та інша публічно розміщена текстова, візуальна і звукова інформація, що використовується або може використовуватися для інформування необмеженого кола осіб про товари, роботи, послуги, певних суб’єктів господарювання, посадових, службових осіб підприємств або органів державної влади, органів місцевого самоврядування) подається державною мовою, якщо інше не встановлено цим Законом.

Відповідно до статті 32 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та статті 6 Закону України «Про рекламу» мовою реклами в Україні є державна мова.

Додатково інформуємо, що 16 липня 2022 року набирає чинності стаття 18852 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якою за порушення Закону, зокрема, в частині застосування державної мови у сфері інформації для загального ознайомлення та реклами, на порушників буде накладатися штраф у розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400-5100 грн) або попередження, якщо порушення вчинене вперше. За повторне протягом року вчинення порушення на порушників буде накладатися штраф у розмірі від 500 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500-11900 грн).

На підставі вищезазначеного та з метою створення умов для належного захисту прав громадян на отримання інформації державною мовою, Ананьївська міська рада просить вжити передбачених законодавством заходів щодо недопущення порушення вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної»  на території Ананьївської міської територіальної громади щодо розміщення недержавною мовою інформації для загального ознайомлення, а також зовнішньої реклами.

Просимо замінити вивіски, таблички, інші носії інформації для загального ознайомлення, а також зовнішньої реклами, які розміщені недержавною мовою.

Рішенням виконавчого комітету Ананьївської міської ради № 221 від 13 серпня 2021 року було затверджено Правила розміщення зовнішньої реклами на території Ананьївської міської ради. Дані Правила регулюють відносини, що виникають у зв’язку з розміщенням зовнішньої реклами та визначають порядок надання дозволів на розміщення такої реклами. Зовнішня реклама розміщується на підставі дозволів та в порядку, встановленому виконавчим комітетом Ананьївської міської ради.

Умови розміщення рекламних засобів визначаються на договірних засадах шляхом укладання Договору на тимчасове користування місцем розташування рекламного засобу строком на п’ять років, якщо менший строк не зазначено у заяві.

Враховуючи вище наведене, Ананьївська міська рада доводить до відома осіб, які розміщують зовнішню рекламу на території Ананьївської міської територіальної громади про необхідність в обов’язковому порядку отримання дозволу та укладання договору (для нових та строк, яких закінчився).

Для оформлення відповідних документів звертатись до сектору з питань містобудування та архітектури Ананьївської міської ради за адресою м. Ананьїв,  вул. Незалежності, 20, каб №17, моб. тел. 0961089890.