Єдина, неподільна, соборна Україна!

У мене ти — одна-єдина,

Одвічна радість і жура!

Ти будеш жити, Україно,

Країно щастя і добра!

22 січня, в День проголошення Акту Злуки, ананьївці об’єднали свої руки довкола знакового і пам’ятного місця — біля меморіалу Лицарів Зимового Походу.

Відкриваючи захід, ведуча Аліна Марку звернула увагу на одвічне прагнення українців жити в суверенній, вільній та незалежній Україні, збудувати країну добра. Нині нам доводиться зі зброєю в руках стверджувати це право.

З вітальним словом до присутніх звернулася виконувачка обов”язків міського голови Оксана Глущенко. Вона передусім нагадала ті історичні події, які і стали визначальними для усього шляху нашої держави:

“22 січня 1919 року Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка об’єдналися й утворили Україну. Проголошення Акту Злуки увійшло в історію українського народу як свято національної єдності. Цей день став символом об’єднання України. Особливого значення ця історична дата набула після проголошення незалежності України в 1991 році. По-новому стали ми усвідомлювати свою соборність і після 24 лютого. Саме єдність усіх ланок, усіх, хто об”єднав свої зусилля з того дня, і дозволяють нам сьогодні вистояти, не зламатися та наближати нашу перемогу.

Відзначення Дня Соборності символізує нерозривний зв’язок між усіма поколіннями борців за вільну Україну, демонструючи перед усім світом неподільність української землі і непохитність української нації.

Щиро вірю, що територіальна цілісність України незабаром відновиться і більше ніхто не зазіхатиме на наш мир. Адже, саме в єдності дій та соборності душ ми можемо досягти мрії, яка об”єднала мільйони вільних українських сердець -нашої Перемоги.

Шановна громадо! Від імені Ананьївського міського голови Юрія Тищенка та від себе особисто щиро вітаю вас з нагоди Дня соборності України! Бажаю вам щастя, здоров’я, миру, добробуту, злагоди та глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та України!

Нехай День Соборності та Свободи України назавжди буде джерелом надії на наше краще майбуття.”

З вітальною промовою до присутніх звернувся і заступник командира 122 бригади територіальної оборони Збройних Сил України майор Микола Рибаков. Він висловив впевненість, що нинішня визвольна війна має поставити крапку у віковічній боротьбі з ворогом, який намагається знищити нас, нашу мову та культуру. Військовий впевнено заявив: “Ми переможемо! Слава Україні!”

Суверенність нашої держави, її свобода вартують життя мільйонам українців, які впродовж усієї нашої історії складають свої голови на вівтар цього жертовного подвигу. Цей кривавий лік продовжується й нині, є серед них імена ананьївців. Їх прізвища, наших сучасників, які з 2014 року гинуть, ведуча зачитала. Зі скорботою і сумом присутні вшанували їх пам”ять хвилиною мовчання.

Тарасенко Діана, учасниця творчого гуртка “Майстерня художнього слова” )центральний Будинок культури) прочитала вірш, в якому оспівується наша держава.

Далі, у супроводі пісні, яку виконала Юлія Хіміч, присутні утворили величезне коло, яке символізує неподільність нашої держави, нашу єдність в прагненні до перемоги, нероздільність нації та цілісність. Україна буде вільною! Цього хоче народ, який в цій боротьбі загартувався і став НАЦІЄЮ ВІЛЬНИХ ЛЮДЕЙ!