В ОДЕСІ ВІДБУВСЯ МІЖНАРОДНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БІЗНЕС-ФОРУМ 5Т

Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький, разом з Віце-прем’єр міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною, взяли участь в роботі VI Міжнародного Investment Promotion Forum Odesa 5Т & Odesa Region, який дійсно став діловою подією Півдня України, міжнародною платформою для взаємодії, створення кооперації, діалогу й дискусій між експертами, представниками влади країн, муніципалітетів, міжнародної спільноти, дипломатичних представництв, організацій, фондів, бізнесу.

«Сьогодні на ринку багато грошей, доступних для інвесторів та компаній. Однак нам ще передує навчитись їх правильно залучати та використовувати. Ми вже знаємо, що найближчі роки найбільш пріоритетними темами для інвестицій будуть “зелена” трансформація та альтернативні джерела енергії. Одеський регіон є дуже перспективним з цієї точки зору» – про це зазначила Віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України під час виступу на VI-му бізнес-форумі «Odessa 5T Investment Promotion Forum».

Вже вшосте Odesa 5T стала майданчиком для презентацій бізнесу й стартапів, місцем зустрічі з новими партнерами, інвесторами, бізнес-ангелами, платформою для знайомства з потенціалом Одещини, бізнес-спільнотою Одеси та Одеської області, України та світу.

Щиро вітаючи учасників VI Міжнародного бізнес-форуму «Odesa 5T Investment Promotion Forum», голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький відзначив, що на цьогорічному майданчику вперше презентовано інвестиційний потенціал саме Одеського регіону.

«Спільно з міською владою ми об’єднали зусилля аби втілити у життя наші амбітні плани з розвитку місцевої економіки, продемонструвати спільне бачення та перспективи інвестиційного розвитку, адже філософія 5Т (туризм, транспорт, технології, торгівля, траст) охоплює і регіональний аспект: ці складові є базовими у сфері залучення інвестицій в економіку Одеської області» – сказав Сергій Гриневецький.

За словами голови Одеської ОДА потужний транспортний комплекс, промисловість та торгівля – це ті галузі, які на сьогодні є лідерами із залучення прямих іноземних інвестицій, їх частка у загальному обсязі сягає 50,0%.

“Масштабні інвестиційні проєкти регіону реалізуються у сфері розвитку аграрної інфраструктури, переробної промисловості та логістики. Це – введені в експлуатацію елеваторні потужності, перевалювальні термінали, логістичні комплекси. Унікальним та інвестиційно привабливим є й туристичний потенціал: Одещина – це край степів, лісів і лиманів, пляжів Чорноморського узбережжя, плавнів і піщаних кіс у межиріччі Дністра і Дунаю” – відзначив голови Одеської ОДА.

Сергій Гриневецький запевнив учасників форуму, що іноземні та вітчизняні інвестори можуть розраховувати на всебічне сприяння і підтримку їх бізнес-ініціатив, як на рівні Одеської облдержадміністрації, так і на рівні громад.

В цілому, ключовими темами ділової програми VI-го бізнес-форуму «Odessa 5T Investment Promotion Forum», були питання стратегії розвитку Одеси до 2030 року, в рамках обговорення яких торкнулись розвитку вільної зони для ревіталізації, ефективної взаємодії порту й міста, колаборації регіональної, місцевої та державної влади.