УРЯД ПРОПОНУЄ ДОДАТКОВО ВИДІЛИТИ 12 МЛРД ГРН, АБИ ВСІ УКРАЇНЦІ, ЯКІ ПОТРЕБУЮТЬ СУБСИДІЇ, ЇХ ОТРИМАЛИ

Наприкінці травня 2021 Уряд прийняв рішення щодо уточнення змін в умовах призначення житлових субсидій. В Кабінеті Міністрів пояснили навіщо було внесено зміни щодо уточнення умов призначення житлових субсидій.

“На разі в Україні майже 3 млн домогосподарств отримують субсидії. Нові правила від Уряду передбачають, що 85% з них субсидії будуть перепризначені автоматично. Це – дозволить підтримувати саме тих наших громадян, хто цього дійсно потребує” – сказав Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За словами прем’єра – такі зміни спрямовано на забезпечення справедливого підходу до фінансування житлових субсидій, яке проводиться за рахунок коштів державного бюджету, а значить ‒ сумлінних платників податків.

Прем’єр наголосив, що бюджет наразі перевиконаний на 104%, а це більше ніж 28 мільярдів в українській валюті. Саме з цих грошей пропонуватимуть виділити необхідну суму на субсидії.

Окрім того, у зв’язку з проведенням адміністративно-територіальної реформи з Положення про порядок призначення житлових субсидій було вилучено норму щодо призначення житлових субсидій на підставі рішень комісій органів місцевого самоврядування. Це спростило процедуру призначення житлових субсидій і зменшило з 30 до 10 днів строк їх призначення.