Створюємо ліси разом!

Ліс – це свіже повітря та чисте довкілля. Завдяки лісу зберігається біорізноманіття. У рамках програми Президента “Зелена країна” за 3 роки ми висадимо 1 мільярд нових дерев, за 10 років – збільшимо площу лісів на 1 мільйон гектарів. Пропонуємо кожному долучитися до озеленення країни!

У РАМКАХ ПРОГРАМИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

https://www.president.gov.ua/documents/2282021-39089

Декілька причин для висадження дерев

По-перше, це фрукти і звірі. Хто їх не любить? Посадивши біля свого будинку яблуню чи вишню, ви значно заощадите на купівлі фруктів в супермаркеті. А як приємно слухати спів пташок рано вранці! Посадивши недалеко від себе дерево, ви створили для них притулок. А в разі, якщо ви проживаєте на приватній території чи недалеко від лісу, до вас ще й можуть навідуватись місцеві звірятка. 

Все в природі – це коловорот взаємної співпраці. Наприклад, нижній шар листя служить колискою для насіння і захищає ґрунт від крапель дощу. Кожна крапля, що падає безпосередньо у ґрунт, стає причиною ерозії. Верхівка дерев також закриває землю від прямого попадання дощу, а коріння слугує домівкою для численних тварин і жуків.

Чи знали ви, що одне єдине дерево створює освіжаючий ефект кондиціонеру завдяки тому, що виділяє до 40 літрів води на день. Випаровування змішується із частинками хімікатів в повітрі і, після попадання у атмосферу, випадає вже у формі дощу. Тож дерева також допомагають очистити забруднене повітря! Крім того, випаровування сприяють приємному прохолодному клімату, що особливо помітно в парках і лісі у спекотну погоду.

Інший плюс великої кількості дерев – це тиша. Дерева утворюють таку собі стіну, що захищає від розповсюдження шумів. Сьогодні все популярнішими стають живі огорожі для приємнішого (і більш гарного) середовища. 

І це ще не все! Науковці впевнені в тому, що ліси, які ростуть вже багато років, виробляють таку ж саму кількість вуглекислого газу (вночі), як і кисню. А молоді ліси для свого росту вивільнюють набагато більше кисню аніж вуглецю. Отже, це означає, що саджаючи дерева, ми сприяємо появі кисню!

When will it grow? Curious little boy helping his father to plant the tree while working together in the garden