Пам’ятка для внутрішньо переміщених осіб: корисні телефони, “гарячі лінії”, медична допомога, вакцинація

Вітаємо вас в Ананьївській міській територіальній громаді!

Ця пам’ятка покликана полегшити вам перебування в Ананьївській громаді, швидко та в повному обсязі отримати необхідну допомогу, насамперед медичну та соціальну.

Ми сподіваємося, що ви якнайшвидше повернетеся додому та будете разом зі своєю сім’єю. Але закликаємо вас до цього моменту не ставити своє життя на паузу. Якщо вам чи вашим дітям необхідна терапія, продовжуйте отримувати її; якщо ви чи ваші діти не мають всіх необхідних щеплень, зробіть їх тут; якщо ви маєте скарги щодо свого фізичного здоров’я або психологічні проблеми – не відкладайте звернення до спеціалістів. Подбайте про себе та своїх дітей.

«Гарячі лінії»

З усіх проблемних питань, актуальних в ситуації воєнного стану, можна телефонувати на цілодобову регіональну гарячу лінію «Ми на зв’язку»:

 095-548-17-59     093-546-56-67    098-847-69-81     048-705-70-49    048-705-70-59

Одеська муніципальна гаряча лінія психологічної підтримки:

  1. 15-50 – зі стаціонарних телефонів
  2. 0-800-50-15-50 – з мобільних телефонів

Гаряча лінія Одеської обласної дитячої клінічної лікарні з питань дитячого здоров’я:

  • 705-53-15;    759-60-02;    705-53-49;    705-53-50

Лінія працює щоденно з 9.00 до 16.00. Консультують кардіолог, ендокринолог, нефролог, дерматолог, невролог, офтальмолог, імунолог, хірург та педіатр.

КУ «Центр надання соціальних послуг Ананьївської міської ради»  (04863) 2-19-98,

0687495156 (Анна).

Соціально значущі хвороби: туберкульоз, гепатити, ВІЛ/СНІД

Якщо ви маєте встановлений діагноз і вже отримували терапію за місцем проживання, дуже важливо її продовжувати. Для цього, зверніться до профільного закладу, пройдіть необхідні реєстраційні процедури та отримайте ліки.

Туберкульоз, гепатити, ВІЛ/СНІД:  Одеський обласний центр соціально значущих хвороб – м. Одеса, вул. Леонтовича, 11, тел.: (050) 412-57-20

ВІЛ/СНІД: Центр профілактики та боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом – м. Одеса, вул. Мечникова, 132/7, тел.: (097) 392-51-11. Зазначимо, що кабінети «Довіра», де можна проконсультуватися та отримати терапію, діють в усіх міських лікарнях Одеси та Одеської області. Адреси та контакти можна найти на сайті Одеського обласного центру соціально значущих хвороб orcssd.com.ua в розділі Кабінети «Довіра».

Вакцинація

Дітей у пологових будинках вакцинують від туберкульозу та гепатиту В.

Також пропонуємо вашій увазі щеплення, які роблять в Ананьївській амбулаторії загальної практики-сімейної медицини за адресою : м.Ананьїв, вул. Героїв України, 45:

У 2 місяці – від гепатиту В, кашлюку, дифтерії, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції.

У 4 місяці – від кашлюку, дифтерії, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції.

У 6 місяців – від гепатиту В, кашлюку, дифтерії, правця, гемофільної інфекції.

У 12 місяців – від кору, паротиту, краснухи, гемофільної інфекції.

У 18 місяців – від кашлюку, дифтерії, правця, поліомієліту.

У 6 років – від кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, поліомієліту.

У 14 років – від поліомієліту.

  • У 16 років – від дифтерії та правця.

Якщо якісь з указаних щеплень у Вашої дитини відсутні, зверніться до сімейного лікаря Ананьївської, Гандрабурівської, Жеребківської, Долинської амбулаторій ЗПСМ  та на фельдшерські пункти сіл громади. Місце реєстрації та наявність декларації не мають значення. Прийом у лікаря та вакцинація в рамках Програми медичних гарантій будуть для Вас безоплатними.

Те саме стосується дорослих. Якщо ви пропустили щеплення від дифтерії та правця, які необхідно робити кожні 10 років (у 26, 36, 46 і так далі), зверніться до будь-якого сімейного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги та проконсультуйтеся щодо цього з сімейним лікарем.

Не забудьте також про щеплення проти COVID-19 – вони доступні уже з 12 років. Повний курс протиковідної вакцинації складається з трьох щеплень. Якщо Ви уже розпочали курс за місцем проживання, завершити його можна будь-де. В м. Ананьєві по вулиці Героїв України, 45 працює тимчасовий пункт щеплення проти COVID-19.

Якщо ви вагітні, обов’язково станьте на облік у будь-якій жіночій консультації та проходьте обстеження, відповідно до графіку та рекомендацій лікаря.

Якщо ви маєте дитину віком до 1 місяця, обов’язково зверніться до найближчих амбулаторій загальної практики сімейної медицини або фельдшерських пунктів центру. Малеча протягом першого місяця життя має бути оглянута медпрацівником 4-5 раз.