Насиченою видалась сьогоднішня поїздка голови Ананьївської громади Юрія Тищенка до Шимківського старостинського округу
У полі зору Юрія Сергійовича опинилося село Новоолександрівка та його як хороші, так і не зовсім сторони.
Зокрема, вже при в’їзді до населеного пункту увагу привернули два об’єкти — кілька новеньких складів місцевого господарника та геть обдертий і облуплений стовпчик з назвою села та багатообіцяючою фразою “Ласкаво запрошуємо!” Чому руки не дійшли хоча б до мінімального оновлення цього вказівника — невідомо. Таке ставлення викликало обурення Юрія Тищенка і його в цьому підтримали й посадовці, які супроводили в поїздці: секретар міської ради Оксана Глущенко, завідувач сектором з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Олег Шаповалов, керівник ПП “АВА”, депутат міської ради Андрій Берновега, благочинний Ананьївського округу Балтської єпархії Микола Ярем.
Згодом, поспілкувавшись з старостою Анатолієм Люлькою, голова громади наполегливо рекомендував звернутися до підприємця і найближчим часом провести ремонт вказівника.
Основну ж увагу сьогодні було приділено Новоолександрівській церкві.
Юрій Тищенко оглянув з усіх боків храм Сергія Радонежського, зазирнув всередину релігійної споруди, познайомився з доглядальницею церкви та поспілкувався з нею. Вже з першого погляду голова громади звернув увагу на необхідність провести заміну вікон,даху, козирків, встановити водостічні труби та відливи на вікна, провести косметичний ремонт фасаду будівлі. Всередині теж потребує заміни підлога і залишається поки відкритим питання з опаленням — яким воно буде, стане ясно в процесі робіт. Окрему увагу Юрій Сергійович звернув на занизький купол — він переконаний, що через це будівля втрачає свій величний вигляд і виглядає приземкувато.
Обговоривши з присутніми фахівцями всі деталі майбутніх змін, Юрій Тищенко висловив бажання власним коштом провести всі необхідні роботи. адже питанням віри, духовності, моральних принципів завжди залишаються для очільника громади на чільному місці, а село Новоолександрівка є особливо дорогим його серцю — тут, на батьківщині матері, він провів чимало часу в дитинстві, зберіг теплі спогади про цей край. Для нього болісним моментом є той факт, що наразі в селі немає священника, та й сама церква не отримує належної уваги. Отож, найближчим часом ситуація має змінитися і Юрій Сергійович докладе до цього моральних та матеріальних зусиль.
Далі голова громади ознайомився з ходом проведення розчистних робіт — якраз за самою церквою працював трактор Павла Доги, який копав траншею — вона має в подальшому слугувати водовідвідною канавою та скерувати потоки зливи від людських обійсть та від церкви. Але все одно, поспілкувавшись з старостою округу, Юрій Тищенко наполіг на додатковому спорудженні вала позаду церкви — він має вберегти будівлю від підтоплення.
Наступна зупинка була біля Новоолександрівської школи. Щоправда, всередину потрапити не вдалося, проте, і побачене зовні не порадувало голову громади. А враховуючи те, що низка схожих зауважень на адресу керівника цього навчального закладу та завгоспа вже прозвучала від Юрія Тищенка ще 4 березня, то й відповідні кадрові висновки він вже зробив. Юрій Сергійович переконаний, що потрібно змінювати ставлення до роботи, дбати не лише за відпрацьований час, а й мати господарське ставлення до усього, що стосується школи — будь то полупляна призьба, обдертий відкос чи нефарбований пожежний щит. І коли всюди видніється кричуща байдужість, то й виникає запитання щодо відповідності людини займаній посаді. Очільник громади навів приклад відповідального ставлення з боку педагога з села Байтали, Ольги Іонченко, яка напряму звертається до нього з усіма проблемами, які виникають в навчального закладу. Така оперативна співпраця дає змогу вчасно відреагувати, допомогти, направити фахівців.
Таке ж гнітюче враження виникло і від Новоолександрівського будинку культури. Буквально усі приміщення першого поверху знаходяться в жахливому стані, потребує значного ремонту глядацька зала — стеля протікає, місцями впала, підлога в деяких місцях провалюється, на стінах та на стелі повністю зберігся радянський декор. краща ситуація на другому поверсі, де місцевий господарник облаштував собі зручний та затишний офіс. На жаль, його меценатський внесок в культурне життя села обмежився лише придбанням кия для більярду. Юрій Сергійович був глибоко вражений таким байдужим ставленням та висловив готовність вже наступного року виділити кошти на ремонт цього закладу культури.
Користуючись нагодою, голова громади ненадовго завітав і до приміщення старостату, ознайомився з умовами, в яких працівники старостату приймають відвідувачів.
Обговоривши ще раз наостанок основні моменти, на які потрібно звернути увагу найближчим часом, голова громади вирушив у зворотню путь. Дорогою привернула увагу ще одна занедбана будівля — яким же був подив, коли з’ясувалося, що це ветеринарний пункт. Але чи то лікувати в селі нікого, чи то приміщення нікому не треба, але факт залишається фактом — байдужість призводить до появи таких будинків-привидів.
“Потрібно змінювати ставлення, а не чекати, поки хтось прийде і зробить щось замість нас, — підкреслив Юрій Сергійович. — Почавши відновлення церкви, хочу показати усім такий приклад та вселити в людей віру в зміни. Також чекаю, що й місцеві господарники озирнуться довкола себе і не тицятимуть щось відчепно, а на ділі опікуватимуться проблемами села.
Практично щодня з усіх старостатів надходять новини про щось хороше — освітлення полагодити, дорогу порівняли, узбіччя обкосили. осб буквально сьогодні отримали гарну новину з села Точилове — там, нарешті, з’явився інтернет! Так потроху, крок за кроком, і здолаємо всі проблеми, я в цьому переконаний!”