Мінфін змінить порядок розгляду пояснень та копій документів для розблокування податкових накладних

Платники ПДВ повинні враховувати, що зміни в порядку зупинення реєстрації податкових накладних діятимуть із 11 січня. Йдеться про постанову КМУ «Про внесення змін до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 23.12.2022 р. № 1428.

📜Проте на цьому не зупинилися і Мінфін вже розробив проект наказу ««Про затвердження Змін до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних». Якщо наказ затвердять, то він запрацює через 15 днів з дня його офіційного опублікування.

↔️В міністерстві вказують, що між платниками податку та органами ДПС виникають непорозуміння, основна причина яких – недостатній обсяг документів та пояснень для прийняття позитивного рішення комісії регіонального рівня про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.

✅Тому пропоновані зміни передбачають, що за результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів:
☑️ або приймає рішення про реєстрацію НН/РК в ЄРПН та надсилає його платнику податку;
☑️ або направляє повідомлення щодо недостатності пояснень та документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію НН/РК в ЄРПН з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК;
☑️ або приймає рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН у разі надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку.

🖌Платник податку може подати до органу ДПС додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у ПНРК, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.

❌Якщо платник податку не надасть додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, комісія регіонального рівня прийме рішення на підставі попередньо поданих пояснень та копій документів на 7 робочий день після направлення Повідомлення платнику податку.

✔️Комісія регіонального рівня прийматиме рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН у разі:
▪️ненадання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, реєстрацію яких зупинено ЄРПН, при отриманні Повідомлення;
▪️та/або ненадання платником податку письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, реєстрацію яких зупинено в ЄРПН;
▪️ та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

🔖Також з’явиться й форма Повідомлення щодо недостатності пояснень та документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН головних управлінь ДПСУ в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.