Максим Марченко: “Шляхом злагодженої координації ми змогли в рази підвищити ефективність гуманітарного напряму”

19 вересня начальник Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко відвідав Гуманітарний Координаційний штаб Одеської області.

Голова штабу Олексій Чорний коротко поінформував Максима Марченка про роботу Гуманітарного штабу.

«Штаб, в якому нині працює 113 волонтерів, є єдиним офіційним центром надання та координації гуманітарної допомоги по всій Одеській області. На сьогодні нашою командою проводиться збір інформації щодо потреб населення області та внутрішньо переміщених осіб. Ми шукаємо та залучаємо міжнародних донорів. Організовуємо транспортну та складську логістику, розподіляємо гуманітарну допомогу та контролюємо її використання. Нам вдалось налагодити безперервне постачання гуманітарних вантажів та постачати їх в усі райони області, особливо туди, де розміщено найбільше ВПО та мешкають соціально незахищені верстви населення. В безпосередньому управлінні штабу – 6 складів. На виконання програми Президента України «Сусіди» Одеська область надає гуманітарну допомогу мешканцям Миколаївської області.

На сьогодні ми вже відправили 223 тисячі продуктових наборів із розрахунку на місяць харчування» – розповів Олексій Чорний.

«Я переконався, що за період роботи Гуманітарного штабу його команді вдалося скоординувати усі гуманітарні потоки в єдиний центр та чітко визначати пріоритети щодо тих потреб, які відчувають жителі Одещини, внутрішньо-переміщенні особи або наші захисники. Шляхом злагодженої координації ми змогли в рази підвищити ефективність гуманітарного напряму» – зазначив Максим Марченко.

Окрім цього, наголосив Начальник Одеської ОВА, обласна військова адміністрація прагне зберегти й економічний потенціал регіону і тому серед пріоритетних напрямків роботи гуманітарного штабу має бути і питання щодо працевлаштування ВПО, зокрема координація тих людей і безпосередньо підприємців, які переїхати до Одещини, та можуть і хочуть тут працювати.

«Вирішення усього комплексу цих питань неможливе без консолідації. Ми будемо підтримувати всіх, хто прагне бути корисним і допомагати країні у такий складний час», – сказав Максим Марченко.