Чисті береги – чисті водні ресурси

Щорічно у 3-ті вихідні вересня по всьому світу проходять екологічні акціїв рамках Міжнародного дня чистих берегів – цьогоріч він припадає на 17 вересня.

Захід започатковано у 1986 році, і з кожним роком він набуває все більшої популярності. В цей деньпроводяться акції на узбережжях річок, водосховищ, озер з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів.

Водний фонд нашого регіону формується переважно малими річками, штучними водоймами, підземними водами та джерелами. Однак, внаслідок недбалості, річки та водойми перетворюються в накопичувачі сміття; проблема засмічення побутовим сміттям водних об’єктів набирає глобальних масштабів.

Більшість країн світу здійснює акції з прибирання берегів водойм. І Україна активно долучається до таких заходів. Територіальні громади,користувачі  водних обєктів  на території Подільського району також не залишаються осторонь цих дій.

Міністерство екології та природних ресурсів України, Міністерство освіти та науки України, Державне агентство водних ресурсів України , зокрема БУВР річок Причорномор’я, закликають всіх небайдужих українців долучитися до екологічної акції «Міжнародний день чистих берегів», бо ми – чудова нація, яка вміє шанувати  природу і змінювати світ на краще.

Дбаймо про майбутнє наших дітей! Нехай вони зможуть користуватись місцями, які  зцілюють душу і насолоджуватись  дорогоцінною чистою водою!

     Тамара ЛЯНКО, провідний інженер ВП «Причорноморський ЦВРГ»