ЧАС ПОПУЛІЗМУ НА ТЕМІ ЗЕМЛІ МИНУВ! – РОМАН ЛЕЩЕНКО

Минуло два місяці зі старту ринку землі — основній події земельної реформи. Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко, перебуваючи в Одесі, на брифінгу для ЗМІ, зазначив, що ринок землі сьогодні повноцінно функціонує — він прозорий, дієвий і кожен може реалізувати своє право розпоряджатися землею: продати, передати в спадок, здавати в оренду чи самому господарювати на цій землі.

https://youtu.be/aHst7KSJLIE 

«Час дешевого популізму на темі землі минув. Дуже скоро громадяни дізнаються, хто начебто боровся за права народу, а насправді паразитував на тіньовому ринку землі. Всі бачать, що українська земля захищена, це – вільна власність, вартість якої зростає. А ще два місяці тому, коли ми запускали ринок землі, всіх вас намагалися налякати масовою скупкою земель іноземцями, що будуть вивозити вагонами наш родючий чорноземом та агрохолдингами, які відберуть у дрібних фермерів чи одноосібників землі. Як бачимо нічого подібного впродовж двох місяців роботи ринку, як я й обіцяв, не сталося. Ринок працює!», — зазначив Роман Лещенко.

За інформацією Міністра, станом на початок вересня укладено 15 533 угод в рамках ринку землі.  Подали заяви для отримання доступу до  Державного земельного кадастру 4 943 нотаріусів. Всього заяв – 5552, із них погоджено 4905, в черзі на розгляд – 6, відмову отримали 641. Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі.

«Тобто, лише 1 із 2 000 власників землі розпорядилися нею: продав чи подарував. Середня ціна за український гектар складає 40 тисяч гривень. Наразі найбільше землі придбали у Полтавській, Тернопільській та Кіровоградській областях. Але географія продажів — по всій країні! Одещина не є серед лідерів з продажу землі», — інформує Роман Лещенко.