Голова Ананьївської громади Юрій Тищенко відвідав Ананьївський історико-художній музей

Час нестримно летить, розпорошуючи події та імена. І все, що вдається вихопити з цього безжального потоку, зберігається в Ананьївському історико-художньому музеї.
 
Сьогодні голова Ананьївської громади Юрій Тищенко відвідав цей заклад і не лише ознайомився з цікавими експонатами,а й дізнався про нагальні проблеми, які потребують вирішення.
 
На порозі музею голову громади Юрія Тищенка та завідувача сектору з питань надзвичайних ситуацій, оборонної роботи та цивільного захисту міської ради Олега Шаповалова гостинно зустрів завідувач Олександр Шхалахов. Він не тільки показав цікавинки, якими пишається заклад, а й історію їх появи в цих стінах. Щось приносили небайдужі жителі, випадково знайшовши, щось передавали люди, яким вдалося зберегти свої сімейні реліквії чи документи. За короткий проміжок часу перед очима Юрія Сергійовича промайнули як геть стародавні часи, так і недалеке минули. Він побачив кісткові залишки мамонтів, фрагменти зброї та побуту тих людей, які населяли ці території і були частиною інших цивілізацій.
 
Різноманітна експозиція була представлена і в залі з експонатами дореволюційної епохи.
 
Емоційною стала і екскурсія до «дворянської зали», як назвав її завідувач музею. Тут на гостей позирали з фотографій очі чнів та викладачів гімназії, тут було представлено їх похвальні листи та відзнаки за гарне навчання.
Наступну залу наповнили експонати з часів недавного радянського минулого – як військового, так і мирного життя. Чимало речей були добре упізнаваними та зовсім недавно зникли з нашого життя.
 
І на завершення екскурсії справжню естетичну насолоду Юрій Тищенко відчув, переглянувши експозиції трьох залів, де представлено роботи майстрів пензля: Євгена Столиці, Ростислава Палецького, Павла Ляховського, Георгія Белали та інших.
 
Поспілкувавшись про скарби духовні, голова громади перейшов до аспекту збереження матеріальних цінностей, які представлені в даному закладі. Тому Юрій Тищенко запропонував завідувачу музею посприяти з встановленням сигналізації. Ця ідея була сприйнята Олександром Шхалаховим надзвичайно позитивно, адже це посилить гарантії збереження цінних експонатів від усіляких зазіхань грабіжників. Ще одним моментом, який схвилював голову громади та змусив його запропонувати допомогу закладу, став загальний вигляд будівлі – вона потребує ремонту. Юрій Сергійович зазначив, що потрібно знайти можливості для ремонту фасаду, також потрібно привести до ладу сходинки. Є зауваження і до так званих «потьомкинських» сходів та клумби з парканом.
Очільник громади порадив Олександру Шхалахову розробити програму для підтримки музею, під реалізацію якої міська рада могла б виділити кошти. І безумовно, що такий осередок культури, історичного спадку потребує підтримки й з боку обласного бюджету.
 
У розмові сторони торкнулися багатьох моментів, обговорили їх та шляхи реалізації. Зустріч стала цікавою та взаємокорисною. А на згадку про неї Олександр Шхалахов презентував голові громади зразки сувенірної продукції, які він нині розробляє та виготовляє спільно з Миколою Мишевським. В подальшому планується розширити коло пропозицій та варіантів, що теж може стати частиною популяризації нашого краю.