З 1 квітня 2024 року дієнерестова заборона на виловводнихбіоресурсів.

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Одеській області (http://od.darg.gov.ua/files/14/nakaznew_dodatok1_merged.pdf) діє заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

Нерест – один з найважливіших періодів розвитку рибних популяцій, від успішності якого залежить якість і майбутня кількість водних біоресурсів у водоймах. Правилами любительського рибальства та Правилами Промислового рибальства в басейні Чорного моря затверджено основні терміни нерестової заборони на водоймах Одеської області.

Так, з 1 квітня по 30 червня заборона діє на річці Південний Буг в межах Одеської області, річках Кодима, Тилігул, Великий та Малий Куяльник, Барабой та інших малих річках області з їх придатковими системами (крім водних об’єктів наданих в користування для цілей аквакультури).

Риболовля у цей період дозволяється лише з берега та за межами нерестовищ.

На нерестовищах ловити рибу категорично заборонено.

Також забороняється пересування вздовж водойм на транспортних засобах та моторних суднах. Винятком є судна, що належать органам рибоохорони та іншим уповноваженим державним органам.

Згідно з правилами любительського і спортивного рибальства на період нересту одній людині за добу дозволено вилов трьох кілограмів риби з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою (лише на ділянках, де дозволено любительське рибальство на період весняно-літньої заборони).

У цей період заборонено промислове рибальство та підводне полювання. Також посилюється контроль за роботою водозабірних споруд.

Штрафи за порушення заборони на риболовлю

За порушення правил рибальства накладається штраф у розмірі від 2 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – відповідно це буде 34 грн та 170 грн;

За грубе порушення правил рибальства громадянам доведеться сплатити штраф у розмірі від 20 до 40 неоподаткованих мінімумів доходів громадян із конфіскацією знарядь для рибної ловлі – це 340 грн та 680 грн відповідно.

Під грубим порушенням мається на увазі рибальство із застосуванням електроструму, вогнепальної зброї, вибухових, отруйних або інших заборонених речовин.

Посадовим особам за грубе порушення правил рибальства доведеться сплатити від 30 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян із конфіскацією засобів вчинення правопорушення – це 510 грн та 11 560 грн відповідно.

Також за порушення правил рибальства порушнику необхідно буде сплати таксу. Це сума штрафу за заподіяну шкоду водним біоресурсам, згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 1039 від 06 жовтня 2021 року за незаконне добування, збирання або знищення цінних видів водних біоресурсів.

Такса для порушників за незаконний вилов риби становить: