Увага! Чисельність мишоподібних гризунів зростає!

До уваги сільгоспвиробників усіх форм власності!

   Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області інформує про результати проведення фітосанітарного моніторингу.

https://odesa.consumer.gov.ua/…/2009-silgospvirobnikam…

   В регіоні зафіксовано міграцію мишоподібних гризунів із місць резервації на крайові смуги посівів озимих зернових культур й озимого ріпаку, а також збільшення чисельності на багаторічних травах. По видовому складу переважають полівка звичайна і курганчикова миша.

   Ці гризуни здатні завдати величезних збитків сільськогосподарському виробництву, як в польових умовах, так само й на складах, у зерносховищах та елеваторах. Харчуючись сходами озимих, гризуни утворюють у посівах залисини. Оселяючись в складських та житлових приміщеннях, вони пошкоджують продукти, тару та самі приміщення.

   Враховуючи здатність мишоподібних гризунів до швидкого розмноження у сприятливих умовах, а також їх високу плодючість, чисельність їх і надалі зростатиме. За наявності трьох-п’яти й більше жилих колоній на 1 га необхідно застосовувати зернові отруйні принади (родентициди), які рекомендовані «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

https://mepr.gov.ua/…/derzhavnyj-reyestr-pestytsydiv-i…/

   Застосування біологічних препаратів на основі бактерії Salmonella enteritidis var. викликають зараження гризунів мишиним тифом, що призводить до повної загибелі колонії.

    Всі роботи з обмеження чисельності шкідливих організмів необхідно проводити при перевищенні економічного порогу шкодочинності, суворо дотримуючись правил техніки безпеки.

До роботи з пестицидами й агрохімікатами допускаються лише ті особи, які пройшли навчання та мають посвідчення на право роботи з пестицидами й агрохімікатами.

Михайло ЛЕВИЦЬКИЙ, державний фітосанітарний інспектор Головнрго управління Держпродспоживслужби в Одеській області