Рідні загиблих захисників мають право на пенсію у зв’язку із втратою годувальника

Право на отримання пенсії у зв’язку із втратою годувальника мають непрацездатні члени сімей загиблих, померлих військовослужбовців, які були на їх повному утриманні або одержували від них допомогу, яка була для них постійним і основним джерелом засобів до існування.
Який розмір пенсії у зв’язку із втратою годувальника — пояснюють юристи Українського ветеранського фонду.
Розміри пенсії у разі втрати годувальника:членам сімей загиблих військовослужбовців — у розмірі 70 % грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на кожного непрацездатного члена сім’ї; якщо право на пенсію мають два і більше непрацездатних членів сім’ї (крім батьків, дружини (чоловіка) — у розмірі 50 % грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на кожного непрацездатного члена сім’ї. У таких самих розмірах, незалежно від причини смерті годувальника, обчислюються пенсії членам сімей померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей, до складу яких входять діти, які втратили обох батьків;сім’ям військовослужбовців, які померли внаслідок каліцтва, одержаного в результаті нещасного випадку, не пов’язаного з виконанням обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням служби, — 30 % заробітку годувальника на кожного непрацездатного члена сім’ї.
Водночас зауважимо, що мінімальний розмір пенсій в разі втрати годувальника не може бути меншим ніж два визначені законом розміри прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Пенсія в разі втрати годувальника встановлюється на весь період, протягом якого член сім’ї померлого вважається непрацездатним, а членам сім’ї, які досягли пенсійного віку, — довічно.
Детально про виплати та пільги, на які мають право члени сімей загиблих захисників та захисниць, ви можете дізнатися під час нашого наступного вебінару, який відбудеться 8 січня о 16:00. Для реєстрації — заповніть форму: https://forms.gle/ChZjCqwKv4XUmfkm7. Посилання для приєднання учасники отримають на вказану під час реєстрації електронну адресу.Нагадаємо, що ви завжди можете отримати індивідуальну письмову консультацію від юристів Українського ветеранського фонду. Для цього треба залишити запит на спеціальній платформі: https://hotline.veteranfund.com.ua/.
Проєкт став можливим завдяки програмі Український Фонд Швидкого Реагування IREX, яку втілює IREX за підтримки Державного департаменту США.