Прем’єр-міністр: Після деокупації Криму його розвиток стане невід’ємною частиною Плану відновлення України
Перетворити Крим на квітучий сад — це чітка та зрозуміла стратегія в межах розвитку європейської України. Про це розповів Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час другого саміту Кримської платформи, що відбувся в онлайн-форматі за участі представників майже 60 країн та організацій.
«Після деокупації Криму його розвиток стане невід’ємною частиною великого Плану відновлення України. Цей план ми вже розробили та презентували в Лугано. Він передбачає трансформацію нашої країни, і окрема його частина присвячена відбудові та розвитку Криму», — зауважив Прем’єр-міністр.
Один із головних пунктів стратегії, за словами очільника Уряду, окреслює концепцію «Крим відкритий для світу», де півострів — новий європейський курорт з новою інфраструктурою.
«Крим стане частиною європейського транспортного простору, інтегрованим до європейської мережі доріг TEN-T. Це означає розбудову нових транспортних шляхів. Нові залізничні маршрути, нові морські маршрути, інтеграція кримських портів в українську торговельну мережу, створення потужного авіахабу», — зазначив Денис Шмигаль.
Україна також презентує новий бренд Crimea365, що передбачає створення інфраструктури відпочинку цілий рік, оскільки, як підкреслив Прем’єр-міністр, туристичний потенціал Криму — це можливість стати одним із найкращих курортів у Європі.
«Планується будівництво готелів повного циклу у співпраці зі світовими лідерами ринку. Медичний туризм, відродження культових фестивалів, створення інфраструктури для проведення бізнес-форумів та конференцій, будівництво найбільшого на Півдні України концертного майданчика», — відзначив Глава Уряду.
За словами Прем’єр-міністра, очікується, що ці заходи допоможуть залучити на український туристичний ринок громадян ЄС та інших дружніх країн. Оскільки лише створення нових авіамаршрутів та розвиток аеропортів дозволить збільшити туристичний потік приблизно на 1,5 млн туристів на рік.
Окрім того, стратегія передбачає масштабний розвиток екосистеми зрошення, державні проекти у сфері підтримки історичних осередків виробництва вин, реалізацію грантових програм підтримки крафтових виробників вина та іншої аграрної продукції.