Право власності та як його відстояти

У серпні 2022 року до юристів Любашівського бюро правової допомоги Подільський місцевий центр з надання БВПД звернувся пан Іван, який є власником житлового будинку, однак йому необхідно звернутися до суду та визнати право власності на нього.

💬👴🏻У 1988 році я отримав земельну ділянку на якій побудував будинок. Проживши довге та щасливе життя з дружиною, виростивши дітей, дочекавшись онуків я почав думати про спокійну старість. Разом зі мною та дружиною, проживає моя онука, яка допомагає нам по господарству, тому питання кому залишити у спадок будинок не виникало, однозначно їй. Тому вирішив скласти заповіт”,- розповідає пан Іван

Під час візиту до нотаріуса виявилось, що пан Іван не є власником будинку оскільки у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно ❌ немає такої інформації. Далі чоловік звернувся до державного реєстратора, але провести державну реєстрації прав власності на житловий будинок, як виявилося неможливо, оскільки у наданому технічному паспорті та будівельному паспорті забудови земельної ділянки відсутній штамп про введення споруди в експлуатацію.

Тож аби підтвердити право власності на даний житловий будинок чоловікові необхідно звернутися до 👨‍⚖️ суду.

Правову допомогу надала юристка Світлана Жмурко, яка ознайомилась з наявними у клієнта документами та підготувала ✍🏻 позовну заяву про визнання права власності на нерухоме майно.

Взявши до уваги всі обставини справи, враховуючи інтереси заявника та відсутність заперечень з боку зацікавлених осіб, суд ⚖️ ухвалив рішення, яким задовольнив заяву та визнав право власності на будинок за паном Іваном.

👉З рішенням суду можна ознайомитись в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/106678789