ПІДВИЩЕННЯ ВИПЛАТ ПРИ НАРОДЖЕННІ ДИТИНИ – ЧАСТИНА ПАКЕТУ, РОЗРОБЛЕНОГО ДЛЯ КОМПЛЕКСНОЇ ПІДТРИМКИ СІМЕЙ З ДІТЬМИ
Уряд підтримав законопроєкт, розроблений Мінсоцполітики спільно з МОЗ, Мінекономіки та МОН, який змінює підхід до соціальної підтримки родин з дітьми — в межах реалізації Стратегії демографічного розвитку до 2040 року.
Основна мета — створити стабільні умови для батьківства, зростання народжуваності та поєднання батьківства й кар’єри.
У фокусі, зокрема, — підтримка жінок, які ще не мають трудового стажу, родини, які виховують дітей з інвалідністю, а також розширення спектру послуг і виплат для всіх українських родин.
Проєкт закону передбачає підвищення розмірів низки «дитячих» виплат, зокрема:
• на період вагітності та пологів та після народження дитини: до 50 тис. грн (наразі її розмір складає 10 320 грн)
• на період догляду за дитиною (до 8 000 грн для всіх родин, незалежно від місця проживання, та до 16 000 грн для родин з дітьми з інвалідністю)
• при зарахуванні дитини до школи: программа «Пакунок школяра» (5 000 грн)
Проєкт закону пропонує встановлювати розміри частини виплат Кабінетом Міністрів, аби забезпечити більшу гнучкість у реагуванні на потреби родин.
За загальним пакетом, який розробив Уряд, сукупний обсяг підтримки на одну родину від народження до досягнення дитиною 18 років становитиме в поточних цінах не менше 1,08 млн грн.
Ці кошти будуть спрямовані на допологову та післяпологову підтримку, дошкільну підтримку, підтримку в школі, підтримку студентів закладів професійно-технічної освіти та коледжів.
Звертаємо увагу, що це — тільки соціальна частина загального пакету підтримки. Загалом він буде передбачати комплексну медичну підтримку (від моменту планування народження до дорослішання дитини), а також всебічну підтримку на етапі освіти.
Детальніше про те, що передбачає законопроект, можна ознайомитися на сайті Мінсоцполітики:



