Обережно! Сальмонельоз!

      В   Зеленогірський територіальній громаді Подільського району в побуті зареєстрована групова захворюваність на сальмонельоз . 

      В с. Гвоздовка в одній сім’ї захворіло на сальмонельоз 4 чоловіка. Захворювання протікало з підвищенням температури тіла, блюванням, проносом . Своє захворювання хворі пов’язують з вживанням кров’яної ковбаси та салтисону, яку вони  придбали на стихійному базарі в селищі Зеленогірське.

     За медичною допомогою звернулись тільки на 3- ій день і були госпіталізовані в інфекційне відділення Любашівської лікарні з діагнозом  « гострий  гастроентероколіт».

    При отриманні екстреного повідомлення Подільський РВП  ДУ ”  Одеський ОЦКП   МОЗ ” провів епідеміологічне розслідування та протиепідемічні заходи по  попередженню розповсюдження цього гострого  кишкового  захворювання. Повторних захворювань не зареєстровано.

    Сальмонельоз –  це гостре  кишкове захворювання, яке викликається  сальмонелою. Проявляється захворювання через  6  – 12 годин після  вживання продуктів, які містили збудник. Хвороба починається гостро з ознобу, лихоманки до 38 -39 о С, болями в животі, нудотою, блювотою, а потім водянистого, частого, зловонного проносу.

  Основним  джерелом сальмонельозу є домашні тварини –  велика рогата худоба, свині, кури, водоплаваюча  птиця, гризуни.

  Вказані тварини можуть бути хворими або хронічними носіями інфекції. Частота носійства у домашніх тварин значна , іноді досягає 20-60 % .При захворюванні  птиці, сальмонелла проникає прижиттево  у відкладені яйця. Яйця  входять до складу багатьох продуктів,  які часто вживаються без термічної обробки ( кремові вироби, тощо). Тому людина заражається сальмонельозом при вживанні м’ясних продуктів, птиці, яєць, кремових виробів, немитих овочів, фруктів.

Щоб попередити зараження сальмонелою необхідно;

  •  не допускати вживання м’яса та м’ясопродуктів, які не пройшли ветеринарний контроль;
  •  м’ясо і м’ясопродукти зберігати в холодильнику окремо від других продуктів;
  •  ретельно мити дошки після розділення кур, гусей, качок, сирого м’яса. Не потрібно на одній дошці розділяти сиру курку, а потім нарізати ковбасу ;
  •  гусині та качині яйця, які часто  вражаються сальмонельозом, потрібно використовувати в хлібопекарних виробах ;
  •  курячі  яйця варити не менше 15 хвилин ;
  •  молоко вживати тільки в кип’яченому вигляді ;

       *     мити  під проточною водою ягоди,овочі ,фрукти

Все це допоможе Вам вберегтися від цього неприємного захворювання. 

Подільський РВП

ДУ « Одеський ОЦКПХ  МОЗ  »