Минулої суботи в Ананьєві сталася непересічна подія — успішно відбувся ІІ Всеукраїнський шаховий турнір “Шаховий меморіал пам”яті Вадима Матросова”
Такого рівня шахові змагання вперше відбулися в Ананьєві і вони успішно співпали у часі зі святкуванням Дня міста. Співорганізаторами виступили Ананьївська міська рада, ГО “Великі серця”, міжнародний арбітр ФІДЕ тренер Олексій Богачев та Ананьївська президія федерації шахів.
Метою змагань стала не лише популяризація шахової гри та розширення дружніх зв”язків між шахістами інших регіонів, а й вшанування пам’яті старшого розвідника батальйону «Донбас» Вадима Матросова.
Безперечно, що організаторам вдалося виконати всі визначені пункти. На їх заклик відгукнулося 22 учасники, серед яких були представники Івано-Франківської, Запорізької та Миколаївської областей та Одещини. Найменшому виповнилося 7 років.
Також на турнір прибула мати загиблого розвідника, пані Світлана.
Територію для проведення шахових баталій люб”язно надав міський ліцей №1. Іногородніх гостинно зустріла, розмістила та годувала очільниця Ананьївської волонтерської організації “Великі серця” Ганна Самотей на базі Центру реабілітації та відпочинку учасників АТО.
На офіційному відкритті турніру присутніх привітав заступник міського голови Валерій Крижан, який побажав учасникам позитивних вражень від поєдинків. Не міг оминути Валерій Іванович і згадки про Вадима Матросова, в пам”ять про якого і проводився турнір. Саме завдяки цьому розвіднику і усім його побратимам, які жертвують своїм життям на сході України, ми маємо змогу зустрічатися та проводити подібні заходи. Валерій Крижан запропонував вшанувати пам”ять полеглого бійця хвилиною мовчання.
Звернулася до присутніх і голова ГО “Великі серця” Ганна Самотей. Вона поіменно назвала усіх тих ананьївцв, хто загинув в АТО чи помер вже у мирном житті через хвороби або не змігши знайти себе.
Віддавши данину пам”яті, присутні перейшли до основної мети, яка і зібрала усіх — до шахових двобоїв. Заздалегідь визначили, що проведуть 7 турів, за регульованою швейцарською системою. На кожну партію відводилося 8 хвилин плюс 3 секунди (за кожен зроблений хід кожному учаснику на всю партію).
Існує хибне уявлення, що шахісти — спокійні, дещо флегматичні люди. Частково це так і є, особливо під час партії, коли кожен гравець міркує над наступною комбінацією, прораховує можливі варіанти та вивіряє кожен крок фігури на дошці. Але після гри емоції беруть верх і можна пересвідчитися, наскільки це азартні та енергійні люди — пам”ятають свої ходи, сперечаються щодо їх вірності та засмучуються у випадку програша. Інколи доходить й до сліз — приміром, найменшенький шахіст не зміг стриматися, коли програв дорослому чоловікові і втішився лише у матусиних обіймах. Його наступні поєдинки були зі змінним успіхом, хлопчик впевнено грав та показав далі чоловічий характер.
Оголошення результатів гри та прізвища переможців ви можете побачити, перейшовши за цим посиланням https://www.facebook.com/groups/373266820463740/posts/558362951954125/
Після церемонії нагородження учасники турніру піднялися до актової зали ліцею та зробили спільне фото на згадку. Далі Ганна Самотей запросила вшанувати память загиблих воїнів покладанням квітів до меморіалу Героїв Небесної Сотні.
Після цього усі бажаючі перемістилися до Центру відпочинку, де їх вже чекала запашна юшка та смачна печеня.