Модель допомоги постраждалим від вибухонебезпечних предметів
Від початку повномасштабної війни Україна стала найбільш замінованою країною у світі. За цей час зафіксовано понад півтисячі нещасних випадків, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами. У них постраждали більш як 800 людей, в тому числі, – діти.
Це – небезпека, яка, на жаль, залишиться з нами на довгі роки. Тож необхідні методи ефективних відповідей на такі виклики війни.
Днями наші партнери – представники Програми розвитку ООН (UNDP Ukraine / ПРООН в Україні) в Україні – презентували модель допомоги постраждалим від вибухонебезпечних предметів.
Вона враховує міжнародний досвід протимінної діяльності і включає:
екстрену й безперервну медичну допомогу,
протезування та забезпечення допоміжними засобами реабілітації,
реабілітацію,
психосоціальну підтримку,
соціально-економічну адаптацію постраждалих.
Йдеться про комплексну роботу з постраждалими та їхніми родинами. Зокрема, в алгоритм роботи – після надання медичної допомоги – планується запровадити надання комплексної соціальної підтримки із застосуванням кейс-менеджменту, коли соціальний працівник оцінює потреби людини і надає покроковий план допомоги (психологічного консультування, інформацію про оформлення статусiв, пiльг, грошової виплати, послуги сприяння зайнятостi, допомогу у протезуванні тощо).
Впевнені, саме такий цілісний підхід, що охоплює супровід людини від моменту травми й до моменту її повноцінної інтеграції у звичайне життя, має бути запроваджений в Україні як базова модель надання допомоги тим, хто постраждав від вибухів та мін.
фото: www.instagram.com/libkos