Голова міської ради Юрій Тищенко провів засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Ананьївської міської ради

Сьогодні, наприкінці робочого дня голова міської ради Юрій Тищенко провів засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Ананьївської міської ради.
Причиною скликання стало рішення державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про встановлення з 00 год 00 хв 23 вересня 2021 року «жовтого» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території ВСІХ регіонів України. У зв’язку з цим у закладах освіти запроваджуються карантинні обмеження, які визначені постановою Уряду №1236 від 9 грудня 2020 року (зі змінами).
На початку засідання виступив завідувач сектору з питань надзвичайних ситуації, оборонної роботи та цивільного захисту Олег Шаповалов, який зачитав перелік обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для «жовтого» рівня епідемнебезпеки. Окремо він підкреслив, що додалася певна умова – відвідування закладів освіти здобувачами освіти дозволено за умови наявності у більш ніж 80% працівників закладу освіти одного з документів, який підтверджує повний курс однодозної чи дводозної вакцини, або COVID-сертифіката про одужання особи. Наразі ситуація невтішна і присутні обговорили шляхи її вирішення.
Зокрема, начальник відділу освіти, молоді та спорту Надія Гончарук запевнила, що вже сьогодні значно зросла кількість педагогів, які бажають вакцинуватися. Вона висловила певність, що найближчими днями відсоток вакцинованих збільшиться. Найкращі результати зараз показують колективи Новоселівського та Гандрабурівського навчальних закладів – там 80% працівників отримали щеплення від ковіду.
Принагідно міський голова дорікнув присутньому на засіданні директору міського ЦПМСД Валерію Ченчику поганою роз’яснювальною роботою щодо необхідності вакцинуватися. Юрій Тищенко закликав відповідальних осіб активно долучитися до інформаційно-роз’яснювальної кампанії та негайно виправити ситуацію: «Ми маємо докласти усіх зусиль, щоб наші діти навчалися в звичному режимі, а не переходили знову на дистанційну форму навчання. Дорослі мають виявити свідомість.»
Далі на засіданні слово взяв начальник Ананьївського відділу ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області Юрій Граждан. Він надав довідку щодо заходів, спрямованих на забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя в 2021 році. Зокрема, було повідомлено про таке: епідемічна ситуація із захворюваності на гострі кишкові інфекції на території Ананьївської громади в 2021 році була благополучною. Спалахи гострих кишкових інфекцій не реєструвалися. Спільно з відділом освіти , молоді та спорту Ананьївської міської ради комісійно було здійснено 31 перевірку закладів освіти перед початком оздоровчої кампанії та під час її проведення, перевірено усі заклади освіти перед початком 2021-2022 навчального року щодо виконання нормативних вимог щодо водо забезпечення, водовідведення, організації харчування та медичного забезпечення.
Торкнувся доповідач і моніторингу питної води та охарактеризував проблемою забезпечення населення доброякісною питною водою. Юрій Граждан звернув увагу на низку факторів, які радив би виправити: як то – дотримання водоохоронного режиму у першому поясі санітарної охорони на вул..Гагаріна, часткова відсутність огорожі біля свердловини на вул..Незалежності тощо.
На цьому ж засіданні з інформацією щодо протипожежного водопостачання виступив підполковник служби цивільного захисту, начальник 10 ДПРЧ 4 ДПРЗ ГУ ДСНС України в Одеській області Валентин Мунтян. На початку свого виступу він представив інформацію щодо кількості пожеж, які сталися на території Ананьївської громади в 2021 році та кількості загиблих внаслідок лиха. У підсумку він послався на статистику, яка свідчить про те, що загибель людей та великі матеріальні збитки найчастіше мають місце в результаті пожеж, які не вдалося ліквідувати у короткий термін. Причиною цього, як правило, є несправність джерел зовнішнього протипожежного водопостачання, відсутність потрібної кількості води та покажчиків місць розташування пожежних гідрантів та водоймищ. Такі випадки мають місце у житловому секторі та на підприємствах впродовж кількох років.
Валентин Мунтян зазначив, що у вересні-жовтні передбачено проведення перевірок джерел протипожежного водопостачання, отож, зважуючи на озвучену ним інформацію, він звернувся до міського голови та присутніх керівників з низкою пропозицій. Відповідальне ставлення до вирішення зазначених проблем забезпечить пожежну безпеку на території громади.
Юрій Тищенко висловив цілковиту готовність до співпраці та, користуючись нагодою, просив звернути увагу на справність гідранта біля ТМ «Копійка» – нещодавно там стався прорив води. Валентин Мунтян запевнив, що і цей гідрант найближчим часом також буде перевірено на справність.
Наостанок засідання міський голова Юрій Тищенко просив усіх зробити висновки з почутого, особливо що стосується першого питання порядку денного. Адже від рівня імунізації залежить сьогодні і життя та благополуччя кожного. Тому до цього треба поставитися вкрай серйозно та не допустити погіршення ситуації.