Допомога ВПО від міжнародних організацій

➡️ Українці, які були змушені через війну залишити свої будинки, та отримали статус ВПО (внутрішньо переміщених осіб), мають право не лише на підтримку від української держави, а й на фінансову допомогу від міжнародних організацій. Йдеться про виплати через сервіс є Допомога, які можна отримати від ООН, Червоного Хреста, Міжнародної організації з міграції та деяких інших міжнародних інституцій.

➡️ Але ті українці, які подали заявки на допомогу від міжнародних організацій, масово скаржаться, що обіцяні гроші їм досі не надійшли. У такому разі їм радять насамперед переконатися, що допомога ВПО від міжнародних організацій ним схвалена. Якщо її схвалили, слід запастись терпінням і чекати, поки гроші надійдуть. Адже заявників дуже багато, і пропрацювати всі дані в найкоротший термін практично неможливо. Тим більше, що це гроші міжнародних донорів. А значить, кожна позиція потребує ретельної перевірки.

➡️ Насамперед слід чітко знати, хто має право на отримання цих коштів. На допомогу від міжнародних організацій мають право:

▫️ВПО, інформація про які занесена в єдину інформаційну базу даних усередині переміщених осіб;

▫️громадяни, які постійно проживають або перебувають на тимчасово окупованих територіях;

▫️громадяни, які проживають на деокупованих територіях або в зоні активних бойових дій.

📲Отже, всі представники цих груп мають право отримання допомоги ВПО від міжнародних організацій. Для цього слід подати заявку на сайті є Допомога.

💳 Від осіб, які претендують на допомогу, знадобляться такі дані:

▫️Прізвище ім’я по батькові;

▫️ідентифікаційний податковий номер (ІПН, РНОКПП);

▫️паспорт громадянина України, ID-картка, свідоцтво про постійне чи тимчасове проживання, свідоцтво про народження дитини;

▫️адресу зареєстрованого та фактичного місця проживання;

▫️контактний номер телефону;

IBAN (банківський рахунок на виплату допомоги).

➡️Усі ці дані слід запровадити на сайті.

Як перевірити статус поданої заявки?

На сайті є Допомога слід вибрати опцію Перевірка статусу заявки.

Далі вводьте реєстраційний номер облікової картки платника податків та контактний номер телефону, зазначений у заявці.Натисніть кнопку Перевірити та отримуєте статус заявки.

Статуси заявки можуть бути такі:

▫️“Заявку не знайдено”. При подачі заявки ви могли припуститися помилки або взагалі мали намір її подати, але забули.

▫️“Ваша заявка у процесі верифікації”. Це означає, що заявка надійшла до Єдиної інформаційної системи Мінсоцполітики та триває процес її перевірки. Тому вам лишається чекати.

▫️“Ваша заявка успішно верифікована”. Тут все очевидно: інформація, яку ви надали про себе, вже перевірена та повністю підтвердилася.

▫️“Заявка перебуває в очікуванні виплати від міжнародних організацій”. Перевірену заявку вже передали відповідним міжнародним організаціям. Тепер очікується виплата.

▫️“Ваша заявка не пройшла верифікацію”. Очевидно, з якоїсь причини дані, які ви вказали у заявці, не відповідають тим, що має Мінсоцполітика. У цьому випадку вам слід звернутися до органів соцзахисту.

▫️“Ваша заявка містить помилки”. Очевидно, у заявці виявлено помилки. Тому її слід ретельно перевірити та виправити.