Про здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері зберігання зерна і продуктів його переробки
Наказом Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) від 26.11.2021року №764 затверджено річний план здійснення заходів державного нагляду (контролю) Держпродспоживслужби на 2022 рік.
Починаючи з цього року, відділом контролю у сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області (далі – Відділ), будуть здійснюватися заходи державного нагляду (контролю) у сфері контролю за якістю зерна та продуктів його переробки, а саме за:
– дотриманням зерновими складами регламенту зберігання зерна та продуктів його переробки у процесі зберігання зерна та продуктів його переробки;
– якістю зерна та продуктів його переробки.
Також спеціалісти Відділу будуть забезпечувати проведення експертизи зерна і продуктів його переробки та приймати висновок щодо можливості їх подальшого використання або знищення.
Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у вказаній сфері визначено постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 787 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності зі зберігання зерна та продуктів його переробки і визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Державний контроль є ризик-орієнтованим та здійснюється спеціалістами Відділу залежно від ступеня ризику з відповідною періодичністю:
- високий ступінь ризику – не частіше одного разу на два роки;
- середній ступінь ризику – не частіше одного разу на три роки;
- незначний ступінь ризику – не частіше одного разу на п’ять років.
У межах повноважень, передбачених законом, спеціалісти Відділу мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення та розглядати справи про адміністративні правопорушення у сфері контролю за якістю зерна та продуктів його переробки.
Відповідно до чинного законодавства спеціалісти Відділу безоплатно надають суб’єктам господарювання письмові консультації щодо вимог до провадження господарської діяльності із зберігання зерна та продуктів його переробки та/або щодо здійснення державного нагляду (контролю).
Звертаємо увагу, що ці рекомендації не є нормативно-правовими актами, а мають лише інформаційний характер.
Сергій Антонюк, провідний фахівець відділу контролю у сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області