Насиченим — за спілкуванням та обговоренням нагальних проблем сільського господарства — видався дводенний всеукраїнський агрофорум “Одещина: південь-північ-2021” ініційований і організований депутатом Верховної Ради України Степаном Чернявським.
Вчора гостей зустрічали в Болграді, а сьогодні робота перемістилася до нашого Ананьїва. Господарі свята, ананьївці, доклали максимум зусиль, аби учасники події почувалися комфортно та зручно і щоб ніщо не завадило їх плідній роботі. Тому й місцем для зустрічі було обрано центральний Будинок культури.
Рівень відповідальності на господарях був великий, адже серед присутніх були такі високоповажні гості, як депутат Верховної Ради України Тетяна Грищенко, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Олександр Сліпченко, член ради Асоціації земельної спілки України Сергій Біленко, директор Департамент аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної державної адміністрації. Алла Стоянова, депутати Одеської обласної ради Сергій Митрофанський, Володимир Щербина, Андрій Бабенко, Анатолій Артеменко, керівники багатьох територіальних громад Одещини, очільники міських рад, депутати міських та сільських рад, аграрії та старости.
Забігаючи наперед, хочеться зазначити, що від багатьох довелося чути захоплені відгуки стосовно гостинного прийому та теплої атмосфери, в яку всі потрапили в нашому місті.
Чималою мірою цьому посприяла присутність на форумі учнів двох міських навчальних закладів, які допомагали гостям зорієнтуватися в приміщенні. Під час невеличких пауз можна було скористатися гостинним запрошенням і посмакувати кавою, чаєм, різноманітними тістечками — все це було надане Ананьївським професійним аграрним ліцеєм, представники якого теж були задіяні. Голова громади Юрій Тищенко згодом зізнався, що відчуває щиру вдячність до усіх, хто цього дня своєю присутністю та участю сприяв створенню нашій громаді позитивного іміджу.
Формат форуму був побудований таким чином, що після процедури реєстрації гості перейшли безпосередньо до основної роботи у залі. Після урочистого відкриття та спільного виконання Державного Гімну гостей привітав Ананьївський міський голова Юрій Тищенко. Далі з вітальним словом звернувся голова Подільської районної державної адміністрації Михайло Лазаренко.
Живим вийшло і спілкування аудиторії з першим заступником міністра агропромислового комплексу Тарасом Висоцьким — хоча високопосадовець і використав онлайн-звязок, проте це не завадило присутнім аграріям поставити йому низку запитань стосовно порядку надання компенсації постраждалим від посухи. Також спікер надав вичерпну інформацію щодо бюджету-2022, зокрема, щодо зміцнення аграрної Одещини.
Виступ народного депутата Степана Чернявського був присвячений бюджету 2022 та стосувався частини зміцнення аграрної Одещини. Увагу привернув і презентований народним обранцем ролик, який торкнувся болючої теми доріг. Зокрема, Степан Чернявський, за всебічної підтримки голови Одеської обласної державної адміністрації Сергія Гриневецького взявся за втілення масштабного проєкту “Аграрний шлях” — дороги, яка проляже через Балту, Ананьїв, Ширяєве, Петровірівку, Трояновку, Візірку та зв”яже ці населені пункти з портом в Южному.
Директорка департаменту аграрної політики, продовольства, земельних відносин Одеської облдержадміністрації Алла Стоянова надала присутнім детальне тлумачення стосовно земельної реформи та регіональної підтримки, як інструментів зміцнення АПК Одеської області.
Грунтовним були і виступи Олени Дадус, заступниці директора департаменту-начальниці управління тваринництва і племінної справи департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики і продовольства України та Сергія біленка, члена ради Асоціацій земельної спілки України. Спікери відповіли на низку запитань від присутніх, обговорили основні проблемні аспекти сільськогосподарських галузей.
Основний меседж, який пройшов червоною лінією через усю зустріч і звучав у виступі кожного високопосадовця — держава готова підтримувати аграріїв за рахунок регіональних програм.
Наприкінці офіційної частини всі учасники форуму долучилися до інтерактивного електронного голосування. Зокрема, організатори поцікавилися, чи мають аграрії спеціалістів, які зможуть бути консультантами після проходження додаткових навчань, чи є потреба в таких навчаннях тощо, чи є в господарстві тваринництво, чи є складною процедура оформлення документів на отримання дотацій та інше.
Далі, після короткого перепочинку, бажаючі змогли розділитися на групи і вже у більш вузькому колі обговорити запропоновані теми: “Садівництво. Меліорація та зрошення”, “Виноградарство та виноробство”, “Державна підтримка, тваринництво”, “Земельна реформа: ринок землі”
З великим зацікавленням гості відвідали і успішне підприємство “Кайман-Північ”, де з його роботою ознайомив керуючий господарством Ігор Бовнегра. Під час екскурсії відбулося знайомство з тими етапами, які проходить зерно від моменту потрапляння на прохідну підприємства і аж до лабораторії.
Безперечно, що цей насичений день дав кожному учаснику форуму щось корисне: знання, нові знайомства, корисний обмін досвідом, стимул до розвитку і натхнення для праці. У широкому. але водночас і вузькому колі однодумців аграрії з усієї України (і це не перебільшення, адже був серед землеробів і представник Тернопільщини), обговорили те, що тривожить і те, що дає наснагу жити, знайшли точки дотику та відчули увагу держави до проблем аграрного сектору. А основне — це розуміння того, що вони не залишені наодинці, а є великою і потужною силою, яка потрібна нашій державі для подальшого розвитку і зміцнення.