Важливість здоров’я рослин у контексті підходу “Єдине здоров’я”

Організація Об’єднаних Націй проголосила 12 травня Міжнародним днем охорони здоров’я рослин (МДОЗР) для підвищення поінформованості у всьому світі про те, як охорона здоров’я рослин може допомогти викорінити голод, скоротити масштаби злиднів, захистити біорізноманіття та навколишнє середовище та прискорити економічний розвиток. рослин-2020.
Здоров’я рослин лежить в основі продовольчої безпеки, воно взаємопов’язане зі здоров’ям людини, тварин та навколишнього середовища. Здорові рослини забезпечують людину і тварин багатим на поживні речовини раціоном, а також допомагають забезпечувати екологічний баланс. Рослини, заражені шкідливими організмами, можуть спровокувати низку негативних наслідків для постачання продовольства і викликати осередки зоонозних хвороб, що переносяться шкідливими патогенами. Пестициди роблять свій внесок у захист рослин, проте зловживання ними та їх неефективне використання стає причиною втрати біорізноманіття, забруднення навколишнього середовища, порушення екосистеми, виникнення проблем з безпекою харчових продуктів та резистентності до пестицидів.
Рослини – це життя. Ми залежимо від них на 80 відсотків у частині їжі, яку споживаємо, та на 98 відсотків – у частині кисню, яким дихаємо. Але через шкідливі організми ми втрачаємо цілих 40 відсотків урожаю сільськогосподарських культур, що зводить нанівець глобальні зусилля щодо забезпечення продовольчої безпеки, завдає шкоди безцінному біорізноманіттю, а також впливає на економіку та постачання коштів до існування.
Цього року Міжнародний день охорони здоров’я рослин закликає всіх підвищувати рівень обізнаності та вживати заходів щодо збереження здоров’я рослин, тварин, людини та навколишнього середовища.
Захищаючи рослини, ми зберігаємо життя.
Провідний спеціаліст відділу карантину рослин
Управління фітосанітарної безпеки та санітарної охорони території Анатолій ДІДЕНКУЛ