З нового року всі українські вчителі почнуть отримувати додаткову щомісячну виплату, — Денис Шмигаль
Уряд ухвалив низку рішень щодо підтримки освітньої галузі та соціального забезпечення учнів та вчителів. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час виїзного засідання Кабінету Міністрів в Запорізькій області, 27 грудня.
Прийнято рішення про виділення 1,6 млрд грн субвенції місцевим бюджетам на закупівлю у наступному році шкільних автобусів. При цьому Денис Шмигаль зазначив, що у 2024-му Уряд виділив 1,2 млрд грн на закупівлю шкільних автобусів по всій Україні. Більше 400 автобусів уже придбали та передали в заклади освіти.
«Таким чином ми створюємо рівні освітні можливості для дітей в усіх куточках нашої країни й одночасно підтримуємо наших виробників», — підкреслив Глава Уряду.
До слова, вчора на позачерговому засіданні Уряд виділив 2,8 млрд грн на програму безкоштовного гарячого харчування для дітей молодших класів.
«Більше 1 млн учнів наступного року будуть отримувати безоплатні гарячі сніданки або обіди», — зазначив Прем’єр-міністр і додав, що одним із елементів якісної освітньої системи є здорове харчування дітей у школах.
Слід зазначити, що дана програма є частиною ініціативи «Зимова підтримка», так само як і «Вчительська доплата». Для реалізації останньої Уряд, за словами Дениса Шмигаля, розподілив 4,6 млрд грн відповідної субвенції на перше півріччя наступного року, щоб з січня всі українські вчителі почали отримувати додаткову щомісячну виплату в розмірі 1300 грн.
«Це буде 1000 грн «на руки» після сплати податків. З 1 вересня всі вчителі отримають також щомісячну доплату в розмірі 2600 грн. Це буде вже 2000 грн «на руки», — зазначив Прем’єр-міністр.
Також сьогодні Кабінет Міністрів виділив 150 млн грн субвенції для регіонів на підвищення кваліфікації вчителів. Це частина програми Нова Українська Школа, яка буде продовжена наступного року.
За словами Дениса Шмигаля, на наступне засідання Міністерство освіти і науки повинно подати на розгляд порядки надання субвенції з державного бюджету у 2025 році на всі інші освітні інвестиційні проекти. Це, зокрема, подальше будівництво укриттів, облаштування харчоблоків та наповнення класів за предметом «Захист України».
Крім того, на сьогоднішньому засіданні ухвалено ще одне важливе рішення: розподілено 305 млн грн субвенції у 2025 році на підтримку дітей з особливими освітніми потребами.
«Ми хочемо зробити освіту в Україні максимально інклюзивною. Кожна дитина повинна мати право та можливість навчатися і розвиватися в школі», — підкреслив Глава Уряду.