Чорнобиль: уроки, висновки, наслідки

Щороку 26 квітня в Україні відзначають День пам’яті Чорнобильської трагедії та вшановують пам’ять полеглих учасників ліквідації наслідків аварії.

Традиційно у цей день в Ананьївській громаді проходять пам’ятні та урочисті заходи. Цього року через російську агресію вшанування пам’яті жертв трагедії на Чорнобильській АЕС відбулося без широких масових зібрань.

Так, з нагоди 38-ї річниці від дня трагедії секретар Ананьївської міської ради Оксана Глущенко, спільно із заступниками міського голови та працівниками міської ради, представниками громадськості, навчальних закладів міста поклали квіти до пам”ятника героям-чорнобильцям.

Захід розпочався з виконання Державного Гімну, після чого ведуча, Ганна Якубенко запросила вшанувати хвилиною мовчання пам”ять загиблих ліквідаторів.

До Меморіалу було покладено квіти.

Звертаючись до зібрання від імені Ананьївського міського голови Юрія Тищенка та від себе особисто, Оксана Глущенко, секретар Ананьївської міської ради, передусім акцентувала увагу на присутніх ліквідаторах, висловивши їм безмежну шану та повагу.

Вона, зокрема, зазначила: “Масштаби трагедії могли б бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії – наших співвітчизників. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації.

Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й трагічні події, імена мужніх людей, які виявили жертовність, високий патріотизм, і ціною власного життя й здоров’я зупинили ядерну катастрофу. Вічна їм слава та пам’ять!

Ми низько схиляємо голови перед ліквідаторами Чорнобильської катастрофи, сердечно дякуємо за мужність і відвагу, за виконаний громадянський обов’язок, за порятоване вашими зусиллями людство.

Хай залишиться в минулому й ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ті події навчить людство цінувати мир, спокій і процвітання.”

Лаконічність заходу, якою організатори підкреслили трагізм роковин та те, як атомна загроза 1986 року перегукується з подіями російського тероризму на ЧАЕС та Запорізькій атомній станції, підсилив і вірш у виконанні Діани Тарасенко, учениці Ананьївського міського ліцею №1.

Дівчина кожним словом немов зачеплювала за живе, змушувала замислитися про необачність людства у поводженні з атомом. Він давно вже не небезпечний, а несе загрозу в руках нерозумних та жадібних людей. З болем та вдячністю віршовані слова були звернуті і до ліквідаторів — до тих людей, які собою закрили світ від атомного лиха.

Завершився захід спільним виконанням Державного Гімну.