Румунська делегація завітала до Ананьївської громади
У неділю, 25 червня, Ананьївську громаду відвідали високопосадовці з Румунії: депутат Європейського парламенту від Румунії Влад Георге, депутат Національного парламенту Румунії Філіп Гаварнян та депутат Одеської обласної ради Андрій Бабенка.
Зустріч носила ознайомчий характер та мала на меті побудову дружніх відносин між нашою громадою та потенційними інвесторами. Депутати Європарламенту підтримують прагнення України стати частиною цивілізованого світу, де найголовнішим є людина, її права, свобода, рівність і демократія.
Гостей гостинно зустрів Ананьївський міський голова Юрій Тищенко та анонсував насичену програму візиту.
Першим пунктом зупинки стала стела на межі міста та Другої дільниці Ананьїва. І перше незабутнє враження справили талановиті представники Центру позашкільної освіти і виховання на чолі з директоркою Валентиною Мудрик. Маленькі вихованці вручили румунській делегації обереги, сувеніри та свої творчі роботи. Все це вони супроводили теплими словами та побажаннями. Натомість і гості були раді віддячити за такий теплий прийом та подарували кілька яскравих пізнавальних книжок.
Далі гості з Румунії прослідували в святу святих — відвідали архітектурну пам’ятку, собор Олександра Невського. Румунських гостей привітно зустрів настоятель собору отець Микола Ярем, до того ж особливої теплоти додав той факт, що один з представників делегації, отець Олег, який суміщав і роль перекладача, з приємністю пригадав, що саме в ананьївському соборі отримував одну з релігійних відзнак та знайомий з отцем Миколою.
Делегація ознайомилася з внутрішнім убрання храму, зайшла до вівтаря та віддала належне архітектурі та величності собору.
Наступним пунктом зупинки румунської делегації став монумент Лицарям Зимового Походу. Тут у ролі гіда виступив перший заступник міського голови Валерій Крижан. Він розповів історію створення пам’ятника та про людей, які ініціювали увічнення саме цієї історичної події. Зокрема, нині загиблий герой Олег Собченко.
Міський голова Юрій Тищенко додатково повідомив про плани щодо доброустрою цього міського куточка. Своєю чергою делегація помітила новий тротуар, що одразу було відзначено, як надзвичайно позитивний момент розвитку громади в умовах війни.
Дорогою до наступних об’єктів міський голова Юрій Тищенко зробив окрему зупинку біля міського стадіону та розповів про етапи, які об’єкт вже встиг пережити, в тому числі і в рамках проєкту Президента “Велике будівництво”. І, оскільки депутат Національного парламенту Румунії Філіп Гаварнян опікується у своїй країні діяльністю молодіжних організацій та є наймолодшим представником уряду, то він висловив зацікавлення проблемою реконструкції та фінансування. Підтримав його і депутат Європейського парламенту від Румунії пан Влад Георге. А про те, що спорт відкриває чимало перспектив для молоді Ананьївщини розповів директор Ананьївської дитячо-юнацької спортивної школи Євген Маймескул. Він з гордістю розповів про футбольні — дівочі та юнацькі — команди, які успішно представляють не лише громаду, а й країну на змаганнях різного рівня, в тому числі й міжнародного. Навіть нинішні несприятливі умови не заважають проводити спортсменам та тренерам регулярні тренування. В цьому гості пересвідчилися, побачивши саме такий момент на футбольному полі.
Далі під час візиту румунська делегація віддала шану Тарасу Шевченку, в скорботі схилила голови біля меморіалу Героям Небесної Сотні.
Під час швидкої прогулянки до двох міських парків Юрій Тищенко попутно розповідав про найближчі реконструкційні плани, які торкнуться центральної частини міста, його головної вулиці. Вже незабаром вона набуде сучасного вигляду. Гарне враження залишив Молодіжний парк. Змінам у верхньому перешкодило повномасштабне вторгнення окупантів. Проте міський голова Юрій Тищенко не відмовився від планів змінити це місце, про що і запевнив румунських гостей та поділився деталями проєкту.
Після короткого перепочинку в міській раді, ознайомившись з умовами роботи голови громади, делегація прослідувала до осередку молдовської культури — в село Гандрабури.
Окремої уваги приділили місцевому Свято-Введенському храму, який здивував архітектурою та величністю. Місцевий священник, отець Феодор разом з матінкою Тетяною відслужили заздоровну молитву за гостей. А про те, що в селі не лише шанують українську культуру, а й бережуть свої молдовські корені став той факт, що гості та господарі вже спілкувалися без перекладача. Пан Влад Георге настільки був вражений, знайшовши такий осередок співзвучних коренів, поєднаних з духовними джерелами, що одразу підтвердив готовність надалі фінансово підтримувати парафію та допомагати з реконструкцією.
Гарні враження продовжила і зустріч з представниками культури, які з нетерпінням чекали румунську делегацію на порозі сільського будинку культури. Традиційно хлібосольно зустрівши гостей, гостинно вручивши найдорожчий скарб землі української — хліб — талановиті гандрабуряни зачарували і творчо. Спершу ансамбль виконав українську пісню “Зеленеє жито”, а потім — молдавську.
Приязна розмова, яка склалася після цього у культпрацівників з гостями, продовжилася спершу в стінах клубу, а далі в музеї при бібліотеці. Експонати ще раз підтвердили деякі спільні корені..
Знайшли час в насиченому графіку, аби завітати і до сільського осередку освіти — Гандрабурівського ліцею. Виконувачка обов’язків директорки Раїса Арнаут провела екскурсію закладом. Зараз саме стартували ремонтні роботи, проте заклад ще зберігає атмосферу шкільного життя, а класи немов наповнені присутністю учнів.
Ну, і на завершення міський голова Юрій Тищенко не міг оминути увагою ще один важливий об’єкт, який залишився у спадок від попередніх керівників, а нині лежить важким тягарем на бюджеті громади — недобудована амбулаторія. Юрій Сергійович наголосив, що для такого великого села, як Гандрабури, важливо мати лікарню. Водночас він просив звернути увагу і на дорогу, яка сполучає наші населені пункти. На жаль, вона не знаходиться в комунальній власності громади, а тому її ремонт не можна фінансувати з міського бюджету. Влад Георге обіцяв особисто довести проблему до колег з Верховної Ради України, які опікуються такими проблемами. Тим паче, що надалі гості планують ще неодноразово відвідати цей гостинний край. І наміри мають якнайкращі: допомогти інвестиційно його розвитку, підтримати народ, з яким відчувають спорідненість, висловити солідарність з українцями, які прагнуть долучитися до європейського суспільства та мужньо відстоюють своє право на незалежність.
Ананьївський міський голова Юрій Тищенко висловив абсолютну відкритість до співпраці та діалогу, готовий далі працювати над зміцненням зв’язків з представниками дружнього румунського народу. Тим паче що така взаємодія буде лише на користь громаді. А це — найголовніше.
Працюємо на благо Ананьївщини, розширюємо межі, збільшуємо можливості та відкриті світові!