Будівництво сучасного спортивного комплексу опинилося під загрозою, але вдалося знайти вихід та врятувати ситуацію

Сьогодні голова Ананьївської громади Юрій Тищенко оперативно скликав на нараду голів усіх профільних комісій міської ради у зв’язку з тим, що проект не пройшов експертну комісію. Зокрема, були представники таких комісій: з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики та регламенту; з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва; з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва. архітектури, охорони пам”яток, історичного середовища і благоустрою; з питань комунальної власності, ЖКГ, енергозбереження та транспорту; з гуманітарних питань. Проблему стисло змалював депутат міської ради Андрій Берновега. Так, він сказав: «Цього року нам вдалося зайти в Державний фонд розвитку регіона, який виділив на реалізацію проекту понад 18 мільойнів гривень. Ще понад 4 мільйони виділено з обласного бюджету. Решта суми – з міського бюджету. Але коли ми торкнулися саме залпода, то там була експертна оцінка. Для мене теж стало новиною, що вона не проходить і потребує експертизи. Сьогодні, зайшовши на експертизу проекту, ми маємо 108 запитань, з яких чотири – вкрай важливі. По-перше, відсутність фундаменту – ті сваї, що запроектовані, російського виробництва, навантаження не витримають. По-друге, висота будівлі. По-третє, газопостачання будівлі заборонено. І, нарешті, четверте, відсутність усіх пожежних заїздів. Ці чотири основних питання потребують переробки усього проекту. На сьогодні, разом з експертизою проекту це нам обійдеться у 282 тисячі. Але доведеться переробити практично увесь проект. З позитивного можу сказати, що у нас вже є реальні кошти – ті, що виділені на будівництво стадіону та критої зали.»

Голова міської ради доповнив виступ, сказавши: «Якщо ми зараз не переробляємо проект та не проходимо повторну експертизу, то втрачаємо вже заплачені 900 тисяч гривень, а потім – ще 360 тисяч гривень. Сьогодні, щоб переробити проект та пройти ще раз експертизу потрібно 300 тисяч. Особисто для мене незрозуміло, як його попередньо оцінювали і пропускали, якщо наразі виявлено такі порушення. Потрібно розбиратися, хто ставив підписи, свідомо йшов на порушення. Сьогодні давайте разом ухвалимо правильне рішення, як нам бути далі – відмовлятися від будівництва спорткомплексу, чи знімати їх з вільних залишків.”

Новина була сприйнята присутніми доволі емоційно, члени засідання були спільні в думці – безумовно потрібно продовжити та втілити багаторічну задумку. Обговоривши всі можливі варіанти, включно з перенесенням спорткомплексу в інше місце, пригадавши попередні варіанти, депутати дійшли згоди, що все ж найоптимальнішим з економічної точки зору залишається початковий проект. До розмови також було залучено начальника фінансового відділу Ананьївської міської ради Андрія Продана, начальника юридичного відділу Ананьївської міської адміністрації Юлію Грицьку та головного спеціаліста цього ж відділу Олександра Панасюка.

У підсумку, на голосування Ігор Лещенко запропонував винести такі питання: по-перше, чи надавати згоду на подальше будівництво спорткомплексу та визначитися, на якому проекті ми спиняємося; по-друге, вирішення питання додаткового фінансування; по-третє, звернення до правоохоронних органів щодо надання правової оцінки діям проектанта і замовників. Усі пропозиції Ігоря Вікторовича були одноголосно підтримані. Депутати вирішили, що будівництво стадіону без критої зали не має сенсу. А отже – потрібно переробити проект, пройти повторну експертизу та розпочати будівництво.