Заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань виборів, референдумів та інших форм безпосередньої демократії Аліна Загоруйко: «Законопроект про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо народовладдя спрямований на розвиток різних форм демократії на місцевому рівні»

Аліна Загоруйко наголошує, що зареєстрований проект Закону про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших законодавчих актів України щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування», №7283, певною мірою про майбутнє наших громад.

«Звичайно його будемо розглядати і приймати після перемоги України у війні, яка символізуватиме перемогу демократії над автократією. Він стане поштовхом подальшої демократичної трансформації країни. Щодо змісту даного законопроекту, то важливо зазначити, що він дійсно спрямований на розвиток різних форм демократії участі на місцевому рівні. В Україні утворився певний дисбаланс в контексті наявності в різних громадах тих чи інших відповідних інструментів. Деякі громади активно приймають відповідні положення та впроваджують різноманітні інструменти, розвиваючу локальну демократію, інші ж обмежуються лише передбаченими Законом про місцеве самоврядування. До того ж, у кожної громади різні підходи до вимог щодо використання відповідних інструментів. Саме це і покликаний вирішити даний законопроект».