“Ярмарок вакансій” відкрив нові можливості

Під час свого приїзду до Ананьївської громади голова Одеської обласної військової адміінстрації Максим Марченко наполегливо радив провести вже найближчим часом Ярмарок вакансій. За його словами вже є позитивний досвід проведення такого заходу в Одеському районі. Цією порадою скористалися та, не відкладаючи у довгу шухляду, провели його на базі місцевого центру зайнятості.

Далі текст  — у викладі Івана Непомнящого, директора Ананьївської районної філії Одеського обласного центру зайнятості. 

На виконання доручення голови Одеської обласної державної (військової) адміністрації Максима Марченка, в рамках проведення загальнообласного марафону «Ярмарок вакансій»  16 листопада 2022 року У Ананьївській районній філії Одеського обласного центру зайнятості спільно з Ананьївською міською радою проведено масовий захід «Ярмарок вакансій» для роботодавців та шукачів роботи.

 Мета заходу – ефективне вирішення питання зайнятості населення, в тому числі внутрішньо переміщених осіб та укомплектування робочих місць роботодавців Ананьївщини.

Взяти участь у такому заході мали можливість 23 роботодавця, 15 з яких представили свої вакансії.

Заступник міського голови Валерій Крижан у вступному слові коротко охарактеризував ситуацію на ринку праці Ананьївщини та розставив пріоритети політики зайнятості в період воєнного стану. Зокрема, на чільному місці — надання повного спектру соціальних послуг зайнятості особам, які прибули до нашої громади з окупованих територій та місць, де проходять бойові дії.

Актуальну інформацією щодо особливостей оподаткування у воєнний період представив начальник територіального відділення податкової служби Ігор Голубенко.

Фахівці місцевої служби зайнятості розповіли учасниками заходу про реальні можливості працевлаштування за результатами ярмарку вакансій, скоригували  дії шукачів роботи щодо негайного працевлаштування вже  в ході  проведення даного заходу.

Крім організаторів, роботодавців та зареєстрованих безробітних в ярмарку взяло участь 18 ВПО, направлених на захід міською радою та 22 випускники Ананьївського аграрно-економічного коледжу. 

Загалом в ярмарку взяло участь 52 шукачі роботи.

Вакансії шукачам постійної роботи надійшли від керівників підприємств, представників кадрових служб  та від підприємців. Зокрема, були пропозиції піти працювати машиністом-кочегаром, бухгалтером, помічником вихователя, методистом, касиром торговельної зали, водієм, машиністом екскаватора, водієм автотранспортних засобів та інші .

Учасники ярмарку отримали вичерпні відповіді на свої запитання щодо умов роботи, режиму праці та відпочинку, заробітної плати.

Наука і техніка йде вперед, тому і вимоги у роботодавців до претендентів на вільні робочі місця відповідні.

Як з‘ясувалось під час заходу, не така вже й проста справа в теперішній час знайти гарного головного бухгалтера, який зміг би працювати за сучасними технологіями. 

Складно знайти і продавців в магазини автозапчастин, які б вільно орієнтувалися в такій продукції. Адже навіть не всі власники автотранспортних засобів ознайомлені з новими моделями автомобілів та можуть чітко розуміти потреби своєї автівки. 

Зовсім мало  і людей з  професією і досвідом роботи агронома, інженера-енергетика, інженера з сільськогосподарської техніки.

Всі ці нюанси у сферах виробництва та продажу продукції  врахуються  Ананьївською районною філією Одеського обласного центру зайнятості у подальшому, при складанні  прогнозу майбутнього ринку праці та організації професійної підготовки як в навчальних закладах так і безпосередньо на виробництві, під конкретне замовлення роботодавця.

На думку організаторів «Ярмарку вакансій», захід пройшов вдало. За його результатами 5 осіб із числа безробітних успішно працевлаштовані, про це досягнуто домовленості з роботодавцями. Ще 8 шукачів роботи знайдуть робоче місце до кінця листопада нинішнього року.  

Слід відзначити, що часники ярмарку вакансій отримали реальну можливість поговорити в стіназ нашого закладу віч-на-віч з представниками роботодавців та домовитись про майбутнє працевлаштування.

Проведення подібних ярмарків посідає важливе місце в прискорені пошуку роботи для безробітних. Під час таких заходів всі бажаючі мають можливість ознайомитись з організаціями, підприємствами та установами, які беруть участь у заході, переглянути представлені вакансії, підібрати професію відповідно до своєї спеціальності, залишити своє резюме та заповнити анкети для подальшої співпраці з роботодавцями.