Внутрішньо переміщені особи працездатного віку та звільнені з полону українці можуть отримати ваучери на навчання

Внутрішньо переміщені особи працездатного віку та звільнені з полону українці можуть отримати ваучери на навчання за робітничою професією, які збільшать шанси працевлаштуватися за обраною спеціальністю.

📝 Доступні понад 70 професій і спеціальностей, за якими можна отримати ваучер. Тобто документ, за допомогою якого повністю або частково оплачується вартість навчання у закладах освіти. Серед спеціальностей є: тракторист, взуттєвик з ремонту взуття, водій трамвая та тролейбуса, кондитер та багато інших.

📌 Ваучери можуть отримати ВПО та звільнені з полону особи, щодо яких встановлений факт позбавлення свободи внаслідок російської збройної агресії проти України. Цей факт встановлює відповідна Комісія, яка працює при Мінреінтеграції.

👥 Вказані категорії громадян можуть звернутися до центру зайнятості для отримання ваучера на навчання, якщо вони:
👉🏻 не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні;
👉🏻 не отримували ваучер раніше;
👉🏻 не проходили протягом останніх 3 років перепідготовку коштом Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття;
👉🏻 мають професійну (професійно-технічну), фахову передвищу або вищу освіту.

📍 Із повним переліком професій і спеціальностей можна ознайомитися тут https://www.dcz.gov.ua/publikaciya/perelik-profesiy-specialnostey-dlya-navchannya-za-yakymy-mozhe-buty-vydanyy-vaucher