Відбулось виїздне засідання комісії Ананьївської міської ради

Ситуація, яка сьогодні стала причиною для скликання виїзної комісії Ананьївської міської ради була доволі розповсюдженою та знайомою – до голови громади Юрія Тищенка вдень зателефонував житель села Коханівка Анатолій Опанасович Іщенко. Чоловік скаржився на відсутність нормальної дороги, яка б сполучала село з містом, на необхідність облаштування автобусної зупинки в зручному для сільчан місці, на необхідність облаштування стічної канави. Спершу розмова носила досить емоційний характер, але згодом, коли чоловік зрозумів, що до нього дослухаються, то й характер розмови змінився. Отож, після усього почутого, голова громади негайно відрядив членів комісії до села. Зокрема, до роботи долучилися: заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Віталій Пянтковський, завідувач сектору з питань надзвичайних ситуацій, оборонної роботи та цивільного захисту Олег Шаповалов та начальник сектору містобудування-головний архітектор Андрій Гладкий.
 
На в’їзді до села, з боку, як у народі кажуть, боярської дороги (за документами вона значиться як С-160103), нас чекала староста Вікторія Шевченко. Вже під час поїздки було зроблено кілька зупинок – Вікторія Олександрівна вказала на деякі проблемні місця, які потребують ремонту. Спеціалісти зафіксували дані та будуть шукати можливості для усунення проблеми.
 
Наступним пунктом стало місце ймовірної майбутньої зупинки. Місцеві жителі, побачивши гостей, одразу підійшли та підтвердили необхідність її розміщення саме тут – набагато зручніше таке розташування буде і для самого водія, і для пасажирів. Фахівці міської ради теж знайшли можливості для компромісу, що значно покращило настрій коханівців.
 
Найемоційніша частина зустрічі відбулася з Анатолієм Опанасовичем Іщенко, який, власне, і став ініціатором поїздки. Відчувалося, що чоловік щиро вболіває за долю села, за його добробут, однією з основних передумов якого є гарна дорога. З гіркотою чоловік сприйняв пояснення В.О.Пянтковського, що дорога, ремонту якої домагається Анатолій Опанасович, не підпорядкована громаді, а має державне значення. Її ремонт належить до компетенції Служби автомобільних доріг. Голова громади вже написав кілька звернень щодо ремонту найпроблемніших ділянок, але поки чекає відповіді. Також Віталій Олександрович запевнив чоловіка, що те, що в межах можливості місцевих служб, буде зроблено. Зокрема, облаштовано водостічну канаву вздовж садиби чоловіка. Водночас і йому необхідно буде прибрати стовпчики з колючим дротом.
 
У тривалій розмові А.О.Іщенко з подивом дізнався, що старостати позбавлені багатьох можливостей, які раніше мали сільради та обмежені у своєму штаті. А відтак усі поточні проблеми вирішують в міру своїх можливостей, але частіше – понаднормово, власними силами. Відчувалося, що така відверта і пряма розмова назрівала довго і потрібна була обом сторонам, адже і староста, і Анатолій Опанасович почули один одного. Користуючись можливістю, Вікторія Олександрівна запросила чоловіка надалі звертатися до неї та разом шукати шляхи вирішення нагальних проблем.
 
Ще одним пунктом цієї поїздки стала зустріч з Василем Янішевським – напередодні чоловік звернувся до старости з проханням порівняти дорогу до одного з кладовищ.
 
Члени комісії виїхали на місце та в цілому залишились задоволені побаченим – попри рясні зливи, щебінь на дорозі зберігся. Постраждала лише невелика частина дороги в долині. Віталій Пянтковський визначив необхідність використання тут грейдера, який би вирівняв цю ділянку.
 
Вже по приїзді до міста, попередній звіт про поїздку заслухав голова громади Юрій Тищенко. Допоки буде готовий офіційний акт з виїзду комісії, Юрій Сергійович вже готовий негайно відправити до Коханівки грейдер. Найбільш проблемні ділянки голова громади рекомендував засипати щебенем. Також голова громади схвально сприйняв можливість облаштування зупинки в зручному для людей місці. Не може не тішити й ще одна новина, яку Юрій Тищенко має для жителів Коханівки – готується проектно-кошторисна документація на освітлення села. Отож незабаром село вирине з пітьми.
В цілому голова громади наполегливо рекомендував старостам не нехтувати проблемами, з якими звертаються до них жителі сіл, не накопичувати їх та намагатися якомога швидше вирішити або дати чітку відповідь, яка б задовольнила людей. Працюючи в тісній взаємодії можна знайти і вихід, і побачити результат.