Триває кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2021 року

              Фінансове управління  Ананьївської міської територіальної громади нагадує жителям Ананьївської міської територіальної громади, що з 1 січня 2022 року розпочалась кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2021 року.  

          Подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) за минулий рік – це конституційний обов’язок громадян (ч. 2 ст. 67 Конституції України). Відповідно до пп.49.18.4 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) з 01.01.2022 року стартувала компанія декларування доходів фізичних осіб за 2021 рік. Під декларування підпадають громадяни, які самостійно обробляють земельні (частки) паї, одноосібники, а також інші особи які отримали дохід в 2021 році. Порядок декларування доходів, одержаних фізичними особами, регулюється нормами ПКУ, відповідно до норм якого подавати декларації необхідно і одноосібникам, які самостійно обробляють власні земельні ділянки (паї) та отримують доходи від продажу сільськогосподарської продукції (пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).  

      За вибором платника податків декларація подається до Державної податкової служби за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.

        Звертаємо увагу, для зручності платників та спрощення процедури декларування доходів громадянами, на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів, зокрема, для використання права на податкову знижку. (за ел.адресою:  https://cabinet.tax.gov.ua.)