Кохівчани обговорили Генеральний план села та перспективи розвитку населеного пункту

Минулого тижня, у четвер, в селі Кохівка відбулося громадське обговорення Генерального плану. Також було заслухано звіт про стратегічну оцінку села Кохівка.ж

У роботі взяли участь більше тридцяти осіб: фахівці Ананьївської міської ради, жителі села, представники проєктної організації.

На початку обговорення заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Віталій Пянтковський оприлюднив порядок денний та зазначив, що відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» і за відсутності містобудівної документації забороняються будь-які дії в сфері містобудування та земельних відносин. Він підкреслив, що, відповідно до ст.21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Закону України “Про основи містобудування” та Порядку про ведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 р. № 555 проводиться громадське обговорення (слухання) проекту містобудівної документації – Генерального план с. Кохівка та проекту його Стратегічної екологічної оцінки.

Далі, згідно з регламентом, запропонованим завідувачем сектору з питань містобудування та архітектури, головним архітектором міської ради Андрієм Гладким, слово для виступу отримав Л.П.Гужва,  представник проєктної організації, розробника містобудівної документації ТОВ «АНАЛІТИКА» з міста Вінниця.

Він зазначив, що містобудівна документація розроблена на підставі рішення Ананьївської міської ради від 30 квітня 2021 року № 195-VIII«Про надання дозволу на розроблення містобудівної документації: Генерального плану  населеного пункту с. Кохівка Подільського району Одеської області» та договору на її розроблення, у відповідності до вимог чинного законодавства у сфері містобудівної діяльності.

Л.П.Гужва також доповів про основні положення генерального плану та його техніко-економічні показники, зокрема, наголосив на тому, що генеральний план – це довгострокова програма розвитку населеного пункту.

Виступаючий підкреслив,  представлена його організацією Стратегічна екологічна оцінка проєкту генплану є невід’ємним і обов’язковим його компонентом. Вона виявляє всі негаразди, які можуть бути в населеному пункті в процесі реалізації генерального плану. СЕО виявляє негативний вплив об’єктів, які мають шкідливі фактори впливу на населення, дає с рекомендації щодо їх зменшення.

Після почутої інформації присутні передусім поцікавилися, яким  чином затверджується генеральний план та які першочергові заходи  його реалізації.

Л.П.Гужва пояснив, що після громадських обговорень та розгляду генплану на архітектурно-містобудівній раді Управління з питань містобудування та архітектури Одеської облдержадміністрації, генплан затверджується рішенням Ананьївської міської ради. Реалізація положень генплану відбувається за наявності коштів у бюджеті розвитку Ананьївської територіальної громади.

Прозвучало і одне із болючих запитань яке хвилює кохівчан –  чи передбачено водовідведення (захист території) біля школи, а також на території села?

Відповідь фахівця була ствердною: «Так, передбачено у кресленику генплану с. Кохівка окремий пункт «Інженерна підготовка та захист території»».

За результатами громадського обговорення було одноголосно  прийнято  резолюцію: «Рекомендувати розробку генерального плану до завершення із врахуванням висловлених присутніми на слуханнях пропозицій та зауважень;

Матеріали генерального плану подати на розгляд архітектурно-містобудівної ради Управління з питань містобудування та архітектури Одеської облдержадміністрації.»

Завершуючи збори, Віталій Пянтковський Пянтковський подякував присутнім за плідну роботу, запевнивши, що усі пропозиції та зауваження буде враховано. Таким чином громадські обговорення в селі Кохівка відбулися.