Допомога від ООН: хто може отримати кошти та як подати заявку

Для отримання грошової допомоги від УВКБ ООН Вам необхідно звернутися до найближчого пункту реєстрації, перелік таких відділень з графіком роботи публікується щоденно у цьому каналі, його можна знайти у закріплених повідомленнях.

Адреси відділень можна також переглянути на мапі , за посиланням https://bit.ly/3OBIUWQ

Хто може звернутися за допомогою?

По грошову допомогу можуть звернутися особи, громадяни України та особи, що мають посвідку на постійне проживання в Україні, які були вимушені залишити місце проживання після 24.02.2022, через ведення активних бойових дій, та тимчасово проживають на території реалізації програми.

Які документи треба мати для реєстрації?

Для реєстрації необхідно мати: паспорт (свідоцтво про народження для дитини) та ІНН кожного члена домогосподарства, якого ви реєструєте. Люди, які втратили чи пошкодили документи також можуть звернутися по грошову допомогу, можна зареєструватися за будь яким іншим документом, що засвідчує особу (водійське посвідчення, є-документ ДІЯ, пенсійне посвідчення та ін.).

Довідка ВПО НЕ Є обов’язковим документом для реєстрації, але наполегливо просимо отримати її найближчим часом.

Чи потрібна присутність всіх членів родини?

Для реєстрації домогосподарства достатньо присутності одного представника родини із оригіналами документів на кожного члена родини, які переїхали з ним. У разі відсутності оригіналів документів, реєстрація домогосподарства можлива лише за фізичної присутності всіх членів родини.

До членів такого домогосподарства можуть входити всі члени родини, з наявними родинними зв’язками (двоюрідні сестри/браття, племінники, бабуся/дідуся) а також подружжя, що проживає разом, але не перебуває у шлюбі.

Яка сума грошової допомоги, та як вона буде нарахована?

Розмір допомоги становить 2220 грн на особу на місяць і буде виплачуватися одноразово відразу за 3 місяці із розрахунку на кожного члена вашого домогосподарства. Тобто, домогосподарство з 3 людей отримає відразу 19,980 грн за 3 місяців.

Протягом 3х тижнів з моменту реєстрації вся сума буде перерахована одному члену домогосподарства одним з наступних шляхів:

– шляхом переказу на банківський рахунок через фінансову установу Rapyd. Відповідні реквізити будуть занотовані протягом реєстрації.

– через Укрпошту для тих сімей, які не мають банківського рахунку, або дані щодо банківського рахунку були введені невірно. Перелік відділень Укрпошти буде надано після реєстрації. Для отримання платежу цій людині необхідно прийти до відділення Укрпошти та пред’явити оригінал документу, що посвідчує особу;

Як записатися у чергу на реєстрацію?

Через великий попит на реєстрацію, більшість локацій приймають за попереднім записом.

Записатися у чергу можна безпосередньо на локації. Одна людина може записати в чергу лише одне домогосподарство за прізвищем. Для запису у чергу документи не потрібні!

Відслідковувати чергу можна у телеграм каналі, доступ до якого ви отримаєте після запису, на локації.

Прийом за отриманим номером можливий лише за пред’явленням документу, на прізвище записаної у чергу особи.

Що робити, якщо я не отримав/отримала смс про нарахування коштів протягом 21 дня з моменту реєстрації?

Просимо перейти за посиланням та заповнити форму, у ній описати проблему стосовно Вашого випадку реєстрації: https://forms.gle/ZdrM1QwPgeaWuz2y9

Ми докладемо всіх зусиль для отримання Вами допомоги.

Я отримав смс/кошти але сума не співпадає с кількістю зареєстрованих членів домогосподарства, або виплачена не в повному обсязі.

У разі отримання коштів на карту, вони можуть бути зараховані частинами, просимо почекати, протягом короткого часу мають надійти сповіщення про повний переказ суми коштів.

Якщо ви отримали кошти за перший місяць, наступна виплата буде включати суму коштів за 2 місяці. У разі, якщо ви вказували номер картки, виплата буде здійснена на картку.

Google My Maps (https://bit.ly/3OBIUWQ)
Пункти реєстрації для надання фінансофої допомоги від УКБВ ООН – Google My Maps
На цій карті позначено місця розташування офісів, у яких можна зареєструватися на програму фінансової допомоги від Управління Верховного комісару ООН у справах біженців.
Просимо зауважити, що на карті зазначено лише пункти реєстрації БФ “Право на захист”