Інфекційне відділення відновило свою роботу

Відкриття інфекційного відділення – ця непересічна і довгоочікувана подія опинилася сьогодні не лише в центрі уваги місцевої влади, а й стала причиною запрошення до Ананьївської громади високоповажних гостей: міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка, голови Одеської обласної ради Григорія Діденка, депутата Верховної ради України Степана Чернявського, директорки департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації Наталії Одарій-Захар’євої, депутатів Одеської обласної ради Ірини Коваліш, Наталії Данилко, Володимира Щербини, Андрія Бабенка, Олега Каптура, Валерія Ославського, Олександра Маланюка, Олексія Семенцова.На запрошення Ананьївського міського голови Юрія Тищенка відгукнулися також і його колеги – керівники багатьох територіальних громад області.

Вже з перших кроків міністр почав відповідати на актуальні запитання, а тому й дорога від воріт міської лікарні до реконструйованого відділення стала довгою. Довелося навіть зупинитися, аби дати вичерпні відповіді на запитання голів громад.

В урочистій обстановці було перерізано символічну стрічку на вході в інфекційне відділення та Віктор Ляшко у супроводі господарів та гостей переступив поріг будівлі. На правах господаря Ананьївський міський голова Юрій Тищенко розповів про джерела, коштом яких фінансувалися ремонтні роботи.

Фінансування йшло і з місцевого, і з обласного, і з державного бюджетів.Підтримав розмову і народний депутат Степан Чернявський, завдяки сприянню якого минулий рік надійшла левова частка коштів на ремонт інфекційного відділення.Зокрема, наприкінці жовтня 2021 року Юрій Тищенко звернувся з листом до народного депутата, зазначивши, що для завершення капітального ремонту інфекційного відділення, придбання необхідного медичного устаткування та обладнання необхідно додаткове фінансування в сумі 8 мільйонів 681 тис.гривень. За рахунок місцевого бюджету таку суму було нереально виділити. Степан Чернявський оперативно відреагував, і вже на початку листопада отримав офіційну відповідь міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка. В документі, зокрема, говориться таке: «Враховуючи зазначене на виконання підпункту 2 пункту 4 витягу з протоколу № 128 засідання Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2021 року, МОЗ розроблено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про виділення коштів для забезпечення здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та боротьбу з її наслідками», яким запропоновано здійснити розподіл бюджетних призначень, передбачених Міністерству фінансів України у спеціальному фонді державного бюджету за програмою 3511380 «Заходи, пов’язані з боротьбою з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками», шляхом передачі МОЗ бюджетних призначень у сумі 33 481 тис. гривень для закупівлі товарів, робіт та послуг, необхідних для надання медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, в Донецькій та Одеській областях, та збільшення за спеціальним фондом державного бюджету обсягу видатків розвитку за програмою 2311500 «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я» у сумі 33 481 тис. гривень, з них 8 мільйонів 681 тис. гривень на завершення капітального ремонту приміщень інфекційного відділення, придбання медичного обладнання та устаткування для КНП «Ананьївська багатопрофільна міська лікарня Ананьївської міської ради» (1 820 тис. гривень на завершення капітального ремонту та 6 861 тис. гривень на придбання медичного обладнання та устаткування).»

Отож, сьогоднішня подія стала своєрідним звітом про витрачені кошти. Побачене вразило, адже відділення не просто відремонтували, а реконструювали – поділили палати на окремі ізольовані бокси з санвузлами та забезпечили необхідними приладами (дефібрілятори, апарат УЗД, рентген-апарат, апарати ШВЛ тощо), медичними та побутовими меблями. В цивілізованих умовах працюватиме і медичний персонал – облаштовано кімнати відпочинку та прийому їжі. Також проведено роботи з благоустрою прилеглої території. Свої враження міністр охорони здоров’я України висловив лаконічно: «Дуже гарне відділення! Залишається лише побажати, щоб тут перебувало якомога меньше пацієнтів, щоб люди не хворіли!» Також високопосадовець зазначив, що нове відділення дає можливість громаді оперативно реагувати на ймовірні епідемічні виклики.Покинувши стіни будівлі Віктор Ляшко став на розмову з лікарями, медсестрами, адміністрацією закладом та директором підприєхмства. Зокрема, високопосадовця цікавив стан нарахування та виплат медпрацівникам заробітних плат. Окремо він зазначив, що медикам первинної ланки вже нараховують підвищену зарплату, а виплати відбудуться найближчими днями . Міністр нагадав, що гідний рівень заробітної плати медикам – це спільне завдання держави, місцевої влади та керівництва медзакладу. Адже саме правильна організація усіх процесів та раціональний розподіл коштів всередині лікарні дозволяють фінансово мотивувати персонал та при цьому розвивати медичний заклад.

Також ананьївські лікарі скористалися нагодою та поділилися наболілим стосовно придбання обладнання.Показав гостям Ананьївський міський голова і болісний бік нашого міста – фундамент під майбутню будівлю, в якій мала розміститися первинна медицина. Юрій Сергійович розповів про ситуацію з цим об’єктом та тим, що знаходиться в селі Гандрабури. Торкнувшись цієї теми, було обговорено доцільність будівництва та ремонту нових лікувальних закладів залежно від кількості населення, виділення коштів на низку амбулаторій.Далі формат розмови продовжився вже у стінах міської ради, де, у більш тісному колі, міністр охорони здоров’я України поспілкувався вже з головами територіальних громад Одещини.

Завершуючи візит до Ананьївської громади, Віктор Ляшко подякував Ананьївському міському голові Юрію Тищенку за співпрацю, яка приносить громаді плідні результати та спрямована на охорону здоров’я населення. Натомість і Юрій Сергійович запевнив гостя, що лише у співпраці з усіма гілками влади та депутатами усіх рівнів можливо досягти очікуваної мети, якою і стало нове інфекційне відділення.